कर नबुझाए माघबाट कारवाही-पत्रकार र सन्चारसस्था पनि निगरानीमा

248 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २७ पुष २०७०, शनिबार १५:३८

सम्पादक: Dhadingnews.com

cheap download software

काठमाडौं -: माघबाट करमा कडाई गरिने भएको छ । पुस महिनाभरी कर नतिर्ने व्यवसायीलाई माघबाट कडाई गर्ने सरकारले जनाएको छ । अर्थमन्त्री शंकरप्रसाद कोइरालाले पुस महिना व्यवसायीहरुको लागि महत्वपूर्ण महिना रहेको बताउँदै निकै सान्दर्भिक रहेको बताएका छन् ।
शुक्रवार विभिन्न नियामक निकायस“ग अन्तक्र्रियामा करदाता सक्षम भए मात्रै राज्यले दिने सुविधा बढ्ने बताउनुहु“दै उद्योगी व्यवसायीको समस्या देखेर नै स्किम ल्याइएको उनले बताए । ‘सरकारले फेरि पनि स्किमको समय बढाउ“छ भनेर आश नगरौं, मैले पनि खुट्टा उचालिसकेको छु’ अर्थमन्त्रीले भने, ‘नया“ निर्वाचित अर्थमन्त्रीलाई हस्तान्तरण गर्न आफू आतुर रहेको रहेको बताउनुहु“दै नियामक निकायको सहयोगले मात्रै अर्थ मन्त्रालय सफल हुनछ ।’
समय बढाउन सक्ने अवस्थामा सरकार नरहेको बताउनुहुदै आर्थिक अध्यादेशले दिएको सुविधाको समय सकिएपछि राजस्व प्रशासन कानुनी कारवाहीको लागि व्यवसायीको आगनमा आउने उनले चेतावनी दिए ।
कार्यक्रममा अर्थ सचिव शान्तराज सुवेदीले पुस मसान्तसम्मको सुविधा उपयोग गर्ने समय निकै कम रहेको बताए । नियामक निकाय २ किसिमको हुने भन्नुहुद एउटा राज्यको तर्फबाट र अर्को स्वनियामक हुने बताए । ‘
पत्रकार र सञ्चार माध्यमलाई करको दायरामा आउन आग्रह ग¥यौं । तर अहिलेसम्म १ सयको हाराहारीमा मात्रै करको दायरामा आएका छन् ’ सचिव सुवेलीले भने, ‘अब माघपछि सूचना विभागले भुक्तानी दिंदैन । त्यसपछि अर्थमन्त्रालयले केही गर्न सक्नेछैन् ।’
(ओएनएस)

  

765qwerty765


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२७ पुष २०७०, शनिबार १५:३८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका गोकर्णमणी दुवाडी सचिवमा बढुवा

धादिङ- सरकारले  गोकर्णमणी दुवाडी सहित तीन जना सहसचिवलाई सचिवमा बढुवा गरेको छ । बुधवार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले सहसचिवहरु  दुवाडी, डा.योगेन्द्र कार्की र सुरेश आचार्यलाई सचिवमा बढुवा गरेको हो.....

आठ महिना पछि खुले धादिङका शैक्षिक संस्था

धादिङ - विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ ( कोरोना संक्रमण) का कारण गत बर्षको चैत महिना देखि बन्द.....

लापाका बाढी पहिरो पिडितलाई रेडक्रसको सहयोग

लापा - बाढी पहिरो लागेर घरबार विहिनभएका रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का  ३२ परिवारलाई नेपाल रेडक्रस.....

आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी

धादिङ - आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी । वर्षमा पर्ने चौबीसवटा एकादशीमध्ये सबैभन्दा ठूलो एवं महत्वपूर्ण.....

आयआर्जनका लागि किसानलाई वाख्रा बितरण

थांक्रे - धादिङको थाक्रे गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ मा २ वटा समूहका ११ जना सदस्यलाई ३/३ वटाको दरले ३३ वटा बाख्राका.....

Categories