नौबिसे–नागढुंगा सडक मर्मतमा लापरबाही भयो : व्यवसायी

171 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २३ फाल्गुन २०७०, शुक्रबार ०९:४९

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

काठमाडौं,  – काठमाडौं भित्रिने मुख्य नाका नौबिसे–नागढुंगा सडक खण्डको मर्मतमा लापरबाही भएको भन्दै यातायात व्यवसायी आक्रोशित भएका छन् ।

खानीखोला क्षेत्रमा डाइभर्सन सडक बनाउँदा थुप्रिएको माटोका कारण लामो जाममा बस्नु पर्दा यात्रु र मालवाहक गाडीले सास्ती खेप्नु परेको छ ।

तर मर्मत र पुनर्निर्माणको काममा सरोकारवाला निकायले तिव्रता नदिएको भन्दै यातायात व्यवसायीले तत्काल काम अघि बढाउन माग गरेका छन् । सडक विभागले फागुन १ गतेदेखि १५ गतेसम्म खानीखोलामा २ सय मिटर डाइभर्सन सडक बनाउनका लागि बेलुका ८ बजेदेखि विहान ४ बजेसम्म बाटो बन्द गरी भित्ता खन्ने काम गरेको थियो ।

तर भित्ता खन्दा निस्किएको माटो सडकमै थुप्रिँदा गाडीको आवतजावतमै समस्या परेको छ । पानी परेको बेला हिलोमा गाडी फस्ने, चिप्लिने समस्या देखिएको छ । जसका कारण एकतर्फी गाडी चलाउन पनि निकै समस्या भएको यातायात व्यवसायीले बताएका छन् ।

नौबिसे–नागढुंगा सडक अन्तर्गत १ हजार ७० मिटर क्षेत्रमा सडक ढलान गर्ने काम गएको वर्षदेखि नै शुरु भएपनि सडकको अवस्था झन् बिग्रिएको छ ।

सरकारले सडक मर्मतका लागि अघि सारेको योजना निकै राम्रो भएपनि काममा निकै ढिलासुस्ती हुँदा आउँदो ४/५ महिनामा पनि काम नसकिने र वर्षा लागेपछि अझ समस्या बढ्ने भन्दै यातायात व्यवसायीले सरोकारवाला निकायले काममा बढी निगरानी राख्नुपर्ने माग गरेका छन् ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव तुलसीप्रसाद सिटौलाले नौबिसे–नागढुंगा सडक खण्डमा मर्मत र सडक पुननिर्माणको काम आउँदो चैत मसान्तसम्म पूरा भईसक्ने दावी गर्नुभयो । डाइभर्सन सडक बनाउने काम सकिएको र अब ढलान गर्ने काम मात्रै बाँकी रहेकाले झण्डै डेढ महिनाको अवधिमा सबै काम पूरा भइसक्ने उहाँको दावी छ ।

काठमाडौं, फागुन २१ – काठमाडौं भित्रिने मुख्य नाका नौबिसे–नागढुंगा सडक खण्डको मर्मतमा लापरबाही भएको भन्दै यातायात व्यवसायी आक्रोशित भएका छन् ।

खानीखोला क्षेत्रमा डाइभर्सन सडक बनाउँदा थुप्रिएको माटोका कारण लामो जाममा बस्नु पर्दा यात्रु र मालवाहक गाडीले सास्ती खेप्नु परेको छ । तर मर्मत र पुनर्निर्माणको काममा सरोकारवाला निकायले तिव्रता नदिएको भन्दै यातायात व्यवसायीले तत्काल काम अघि बढाउन माग गरेका छन् ।

सडक विभागले फागुन १ गतेदेखि १५ गतेसम्म खानीखोलामा २ सय मिटर डाइभर्सन सडक बनाउनका लागि बेलुका ८ बजेदेखि विहान ४ बजेसम्म बाटो बन्द गरी भित्ता खन्ने काम गरेको थियो । तर भित्ता खन्दा निस्किएको माटो सडकमै थुप्रिँदा गाडीको आवतजावतमै समस्या परेको छ ।

पानी परेको बेला हिलोमा गाडी फस्ने, चिप्लिने समस्या देखिएको छ । जसका कारण एकतर्फी गाडी चलाउन पनि निकै समस्या भएको यातायात व्यवसायीले बताएका छन् । नौबिसे–नागढुंगा सडक अन्तर्गत १ हजार ७० मिटर क्षेत्रमा सडक ढलान गर्ने काम गएको वर्षदेखि नै शुरु भएपनि सडकको अवस्था झन् बिग्रिएको छ ।

सरकारले सडक मर्मतका लागि अघि सारेको योजना निकै राम्रो भएपनि काममा निकै ढिलासुस्ती हुँदा आउँदो ४/५ महिनामा पनि काम नसकिने र वर्षा लागेपछि अझ समस्या बढ्ने भन्दै यातायात व्यवसायीले सरोकारवाला निकायले काममा बढी निगरानी राख्नुपर्ने माग गरेका छन् ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव तुलसीप्रसाद सिटौलाले नौबिसे–नागढुंगा सडक खण्डमा मर्मत र सडक पुननिर्माणको काम आउँदो चैत मसान्तसम्म पूरा भईसक्ने दावी गर्नुभयो ।

उज्यालो अनलाईनवाट धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२३ फाल्गुन २०७०, शुक्रबार ०९:४९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

आइपिएल मा आज सन्दिपको टिम दिल्ली क्यापिटलले र किङ्गस ११ पञ्जावको सामना गर्ने

दुवइ, ४–असोज, हिजो वेलुका बाट शुरुभएको विश्वकै सवैभन्दा चर्चित र ठुलो क्रिकेट लिग प्रतियोगीता इन्डियन प्रिमियर लिग टि २० मा आज दोश्रो दिन नेपाली उत्कृष्ट बलर सन्दिप लामिछाने को टिम दिल्ली क्यापिटल ले किङस.....

महादेववेशी बजारमा दुर्घटना, ३ बर्षिय वालिकाको मृत्यु

धादिङ, ४ असोज - धादिङ थाक्रे गाउँपालिका वार्ड नं. ६ महादेववेशी बजारमा आज दिउँसो २ बजे नौविसे देखी मलेखुतर्फ जाँदै.....

ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खस्यो

धादिङ,४ असोज । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ स्थित पृथ्वीराजमार्गबाट ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खसेको छ ।   .....

धादिङ न्यूज डटकमको सम्पादकमा रामचन्द्र रुपाखेती

    धादिङ- धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कमको सञ्चालन अब डिन्यूज मिडिया प्रा.लि.ले.....

बागमती प्रदेशले धादिङ अस्पताललाई ७५ लाख दिने

हेटौंडा, २३ भदौ - कोरोना भाईरस संक्रमण तथा रोकथामका लागि बागमती प्रदेशले प्रदेशका बिभिन्न स्थानिय तह, अस्पताल र.....

Categories