भर्ना भएर पनि २१ प्रतिशत वालवालिका विद्यालयमा टिक्न सकेनन

114 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ बैशाख २०७१, बुधबार १६:११

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङ । धादिङ जिल्लामा २१ प्रतिशत बालबालिकाहरु विद्यालयमा हााजिर भए पनि टिक्न नसकेको तथ्याङक सार्वजनिक भएको छ ।

जिल्ला शिक्षा कार्यलय धादिङले आज आयोजना गरेको “विद्यालय भर्नामा निरन्तरता र उपलब्धिमा सुधार” विषयक अन्र्तक्रिया कार्यक्रम उक्त तत्थ्याङक सार्वजनिक भएको हो । त्यस्तै २ प्रतिशत वालवालिकाहरु विद्यालय वाहिर रहेको पनि कार्यक्रममा जानकारी गराइएको थियो ।

यस वर्षको विद्यार्थी भर्ना अभियानमा विद्यालय वाहिर रहेका २ प्रतिशत विद्यार्थीलाइ विद्यालयमा ल्याउन पहल गर्ने र विद्यार्थीहरुलाइ विद्यालयमा टिकाइ राख्न विशेष कार्यक्रम सञ्चालन गरिने जिल्ला शिक्षा अधिकारी दिपेन्द्र सुवेदीले जानकारी दिनुभयो ।

यस वर्षको विद्यार्थी भर्ना अभियानको पहिलो चरणको कार्यक्रम वैशाख १ गतेवाट नै सुरु भइसकेको छ । नानी बाबु रमाई रमाई स्कूलमा आऊ,पढि सिकि सधै खुसीले रमाउ भन्ने मूल नाराका साथ सुरु भएको पहिलो चरणको विद्यार्थी भर्ना अभियान कार्यक्रम अन्तरगत वैशाख १४ गतेसम्म मुस्कान सहितको फूल र अविरले स्थानिय संस्कृति अनुसार बालबालिकाहरुलाई विद्यालयमा स्वागत गरिने जिल्ला शिक्षा कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।

त्यस्तै बैशाख १५ गते देखि ३० गते सम्म विद्यालयमा बालबालिका भर्ना नभएका गाउँ÷टोल÷ समाज र घर परिवार पत्ता लगाउने, बिचमा पढाइ छाडेका बालबालिकाहरुलाई सामुदायिक, खुल्ला वा वैकल्पिक विद्यालयहरुमा भर्ना गराउने र विद्यालय बाहिर विद्यार्थी छैनन् भनेर घोषण गर्ने कार्यक्रम रहेको जिल्ला शिक्षा अधिकारी दिपेन्द्र सुवेदीले बताउनु भयो ।

कार्यक्रममा विभिन्न संघ÷संस्थाका प्रतिनिधिहरु, विभिन्न विद्यालयका प्रतिनिधिहरु लगायत सञ्चारकर्मीहरुको सहभागिता रहेको थियो । धादिङ जिल्ला भर १ लाख ६ हजार विद्यार्थी विद्यालयमा अध्ययन गरिरहेका छन् साझा सवाल डट कमले खवर लेखेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ बैशाख २०७१, बुधबार १६:११ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories