झुक्याएर अनाथ बनाइएका वालबालिकाको पुर्नस्थापना गरिने

131 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ बैशाख २०७१, शनिबार ००:२५

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङबेसी,१३ बैशाख ( धादिङन्युज)– जवरजस्ती अनाथ बनाइएका वालबालिकाको उद्धार र पूर्नमिलनका लागि धादिङ जिल्लामा कार्यक्रम सञ्चालन हुने भएको छ ।हिमाली नवीन समाज र मलाई नबिर्सनु ल अष्ट्रेलिया संस्थाको संयुक्त पहलमा कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको हो । पछिल्लो समयमा धादिङ जिल्लाका विशेष गरी उत्तरी क्षेत्रका विकट वस्तीबाट वालबालिका लाई राम्रो शिक्षा दिक्षा दिने प्रलोभनमा पारी अभिभावकबाट रकम लिएर वालबालिकालाई देशका विभिन्न भागमा पु¥याएर अलपत्र पार्ने र अनाथ बनाई छाडिदिने कार्य बढदै गएको हिमाली नवीन समाजका पूर्नस्थापना अधिकृत सुरेन्द्र लामाले बताउनु भयो ।
संस्थाले यसरी अलपत्र पारिएका वालबालिकाको सरकारी स्तरबाट उद्धार भइ सिफारिश आएपछि परिवारसंग पूर्नमिलन र पढाइका लागि सहयोग गर्दै आइरहेको लामाले जानकारी दिनुभयो । यसैक्रममा धादिङ झार्लाङबाट दुई वर्ष अघि परिवारलाई झुक्याएर काठमाण्डौको एक अनाथालयमा अलपत्र पारिएकी बालिकाको पूर्नस्थापना गरी परिवारको जिम्मा लगाइएको र पढाइका लागि सहयोग उपलब्ध गराइएको लामाले बताउनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ बैशाख २०७१, शनिबार ००:२५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories