झुक्याएर अनाथ बनाइएका वालबालिकाको पुर्नस्थापना गरिने

209 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ बैशाख २०७१, शनिबार ००:२५

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङबेसी,१३ बैशाख ( धादिङन्युज)– जवरजस्ती अनाथ बनाइएका वालबालिकाको उद्धार र पूर्नमिलनका लागि धादिङ जिल्लामा कार्यक्रम सञ्चालन हुने भएको छ ।हिमाली नवीन समाज र मलाई नबिर्सनु ल अष्ट्रेलिया संस्थाको संयुक्त पहलमा कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको हो । पछिल्लो समयमा धादिङ जिल्लाका विशेष गरी उत्तरी क्षेत्रका विकट वस्तीबाट वालबालिका लाई राम्रो शिक्षा दिक्षा दिने प्रलोभनमा पारी अभिभावकबाट रकम लिएर वालबालिकालाई देशका विभिन्न भागमा पु¥याएर अलपत्र पार्ने र अनाथ बनाई छाडिदिने कार्य बढदै गएको हिमाली नवीन समाजका पूर्नस्थापना अधिकृत सुरेन्द्र लामाले बताउनु भयो ।
संस्थाले यसरी अलपत्र पारिएका वालबालिकाको सरकारी स्तरबाट उद्धार भइ सिफारिश आएपछि परिवारसंग पूर्नमिलन र पढाइका लागि सहयोग गर्दै आइरहेको लामाले जानकारी दिनुभयो । यसैक्रममा धादिङ झार्लाङबाट दुई वर्ष अघि परिवारलाई झुक्याएर काठमाण्डौको एक अनाथालयमा अलपत्र पारिएकी बालिकाको पूर्नस्थापना गरी परिवारको जिम्मा लगाइएको र पढाइका लागि सहयोग उपलब्ध गराइएको लामाले बताउनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ बैशाख २०७१, शनिबार ००:२५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories