विदेशको कमाइ गाउँमै लगानी-गैरीखेत मासेर स्वीमिङ पुलसहित रेस्टुराँ सञ्चालन

628 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ कार्तिक २०७५, बिहीबार ०६:२१

सम्पादक: Dhading News

धादिङ-वि.सं २०६१ सालदेखि पटकपटक ९ वर्ष वैदेशिक रोजगारीमा रमाएका कल्याण आचार्य अहिले गाउँमै युवा पंक्तिलाई मनोरञ्जन दिलाउँदै आएका छन् । कतारमा ८ वर्ष र मलेसियामा १५ महिना गाडी चालक भई काम गर्दा आचार्यमा नयाँ सोच आयो वैदेशिक रोजगारको कमाइ गाउँमा लगानी गर्ने । उनले सोहीबमोजिम गल्छी गाउँपालिका–३ गैरीमा बडरे भ्यु एन्ड गुलेली रेस्टुराँ सञ्चालनमा ल्याएका छन् । करिब ३५ लाख लगानीमा ६ रोपनी गैरीखेत मासेर स्वीमिङ पुलसहित रेस्टुराँ सञ्चालनमा ल्याएका हुन् । रेस्टुराँमा मनभोग चामलको भात,

 

रामपुरे मकैको ढिडो, स्थानीय जातका कुखुराको मासुसहित स्थानीय उत्पादन उपलब्ध छ ।
रेस्टुराँबाट सिद्धलेक वडा नम्वर ७ को बडरे देखिने भएकाले बडरे भ्यु र रेस्टुराँटको विषेशता भनेको आफैले गुलेली हानेर लोकल भाले मारेर खान पाउने व्यवस्था भएकाले गुलेली रेस्टुराँ राखिएको आचार्यले बताए । साथै पछिल्लो समय होटल तथा रेस्टुराँमा अनिवार्यजस्तै बनेको स्वीमिङ पुलमा रमाउनुको मजा बेग्लै छ । स्वीमिङ पुलको छेउमा कटेज निर्माण गरिएको छ । स्वीमिङ गर्दै मन परेका परिकार कटेजमा बसेर खाने व्यवस्था मिलाएका छु आचार्यले भने । हाल रेस्टुराँमा पक्की रुम छैन । टेन्टमा सामूहिक सुत्ने व्यवस्था मिलाइएको छ । एक जोडीका लागि एउटा टेन्ट र ६-७ जना सुत्न मिल्ने दुईवटा टेन्ट राखेको छु ।

साथी भाइको आग्रहमा निमार्णाधीन अवस्थामा नै घटस्थापनादेखि नै स्वीमिङ पुल सञ्चालनमा ल्याएको हो । “तिहारलगत्तै २ जनाका लागि न्यूनतम सुविधासहितको रुम निर्माण गर्ने योजना छ,” उनले भने, “अब करिब २५ लाख लगानी गरेर २५ जनासम्म बस्न सक्ने रुम बनाउन योजना छ ।” पृथ्वीराज मार्गको आदमघाटदेखि २ किमि उत्तर त्रिशूली नदीको झोलुङ्गेपुल तरेर पुगिने रेस्टुराँबाट ४ घण्टको हिँडाइमा गुप्तेश्वर महादेवको दर्शनसमेत गर्न सकिने उनले बताए ।

उनी वैदेशिक रोजगारीमा गएकालाई लामो समय अर्काको देशमा कमाइ गर्नुभन्दा कमाइ बचत गरेर नेपालमा दिगो किसिमको व्यवसाय गर्न सुझाव दिन्छन् । बल हुँदासम्म अर्काको देशमा काम गरेर के गर्नु, बल छँदैमा आफ्नो देशमा व्यवसाय गरे परिवारसँगै बसेर काम गर्न पाइने उनको भनाइ छ । वैदेशिक रोजगारमा छँदा एक्लै काम गर्थें, अहिले चार जनालाई रोजगारी दिएको छु । वैदेशिक रोजगारीमा गएका फर्केर व्यवसाय गरे पनि एक जनाले दुई जनालाई रोजगारी दिँदा ३० लाख युवाले स्वदेशमै रोजगारी पाउने आचार्यको दाबी छ ।

कारोवार डेलि डट कमबाटधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ कार्तिक २०७५, बिहीबार ०६:२१ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories

Above Footer Ad