नेशनल माइक्रोफाइनान्समा ३८ हजार आवद्ध

733 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७३, ५ चैत्र शनिबार १७:०८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

2071-12-4 National Microfinanceधादिङ–नेशनल माइक्रोफाइनान्स वित्तिय संस्थाले ३८ हजार परिवारमा वित्तिय सेवा प्रदान गरेको छ । २०७१ आषाढ १८ गतेबाट विधिवत रूपमा सञ्चालनमा आएको वित्तिय संस्थाले दुई वर्षमा २९ जिल्लाका ३१ वटा शाखा मार्फात २१ करोड ६२ लाख निक्षप संकलन गरेको छ । ३८ जना शेयरधनीको ७ करोड संस्थापक शेयर रहेको संस्थामा २४ हजार ४१ जना सर्वसाधरणधनीको ३ करोड शेयर पूजिँ रहेको छ । धादिङ जिल्लाको नीलकण्ठ नगरपालिकामा केन्द्रिय कार्यालय रहेको वित्तिय संस्थाले १ अर्व ३५ करोड लगानी गरी ३ करो ८३ लाख १८ हजार १ सय ७६ रुपयाँ नाफा गरेको वार्षिक प्रतिवेदन अध्यक्ष केशव प्रसाद आर्चायले प्रस्तुत गरे ।
आर्थिक वर्ष २०७२÷०७३ असार मसान्तसम्म संस्थाले २८ हजार २ सय २२ जनालाई समूह आवद्ध गरी २१ हजार ४ सय ९५ जनालाई ऋण लगानी गरेको छ । ३१ जिल्लाका विपन्न परिवारलाई कुखुरा पालन, तरकारी खेती, वाख्रा पालन, वंगुर पालन, साना व्यावसाय तथा पसल सञ्चालन गर्न ऋण लगानी गरेको छ । नेपाल राष्ट्र बैंक बाट “घ” वर्गको इजाजतपत्र प्राप्त राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र भएको वित्तीय संस्थामा अध्यक्ष केशव प्रसाद आचार्य, सञ्चालक सदस्यमा गंगा प्रसाद उप्रेती रबिन सिजापति, बरुण श्रेष्ठ, राजिब गिरी र नरेन्द्र प्रसाद छत्कुल्ली सहित ६ जना रहेकाछन् । धादिङबेसीमा शुक्रवार सम्पन्न भएको साधारण सभाले सर्बसाधारणको तर्फबाट सञ्चालकमा बद्री प्रसाद प्याकुरेल र राम कुमार तिमल्सिनालाई निर्वाचित समेत गरेको छ । नेशनल माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था लि.को प्रवद्र्धन नेपाल इन्भेष्टमेण्ट बैंक लि., कुमारी बैंक लि. सहित सातवटा बैंक तथा वित्तीय संस्था र नेपालका ख्यातीप्राप्त व्याक्तिहरूबाट गरिएको नेपाल राष्ट्र बैंक बाट “घ” वर्गको इजाजतपत्र प्राप्त राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र भएको वित्तीय संस्था हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७३, ५ चैत्र शनिबार १७:०८ मा प्रकाशित