धादिङका कुन स्थानीय तहले कति बजेट पाए ?

4485 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ जेष्ठ २०७५, बुधबार ०७:१५

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ– सरकारले आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा स्थानीय तहलाई विनियोजन गरिएको रकम सार्वजनिक गरेको छ । अर्थमन्त्री डाक्टर युवराज खतिवडाले मंगलवार संयुक्त  संसदमा  पेश गर्नु भएको वजेट अनुसार धादिङको १३ वटा  स्थानीय तहले यो वर्ष  नीलकण्ठ नगरपालिकाले ५३ करोड ३८ लाख ,धुनिवेसी नगरपालिकाले २८ करोड ७४ लाख बजेट पाएको छ ।

खनियाबास गाउँपालिकाले १४ करोड ८४ लाख, गंगाजमुना २५ करोड १४ लाख, गजुरी २७ करोड ५० लाख, गल्छी २४ करोड ६७ लाख, ज्वालामुखी २६ करोड ३३ लाख,त्रिपुरासुन्दरी २८ करोड ८२ लाख वजेट पाएका छन । त्यसै गरी जिल्लाकै थांक्रे गाउँपालिकाले ३० करोड २५ लाख,नेत्रावती १५ करोड ९१ लाख,वेनिघाट ३३ करोड ५१ लाख, रुवीभ्याली ११ करोड ६९ लाख र सिद्धलेक गाउँपालिकाले २६ करोड ६३ लाख
रकम पाएका छन ।

अर्थमन्त्री डाक्टर युवराज खतिवडाले मंगलवार संयुक्त  संसदमा  पेश गर्नु भएको वजेट अनुसार धादिङको १३ वटा  स्थानीय तहले यो वर्ष   वित्तीय समानीकरण अनुदान तर्फ नीलकण्ठ नगरपालिकाले २५ करोड ४ लाख र धुनिबेसी नगरपालिकाले १६ करोड १५ लाख पाएका छन् भने गाउँपालिका तर्फ खनियाबासले ८ करोड ५६ लाख, गंगाजमुनाले १२ करोड ५६ लाख,गजुरीले १५ करोड ५५ लाख, गल्छीले १४ करोड ४१ लाख, ज्वालामुखीले १३ करोड ६१ लाख, त्रिपुरासुन्दरीले १३ करोड ५२ लाख,थांक्रेले १६ करोड ६३ लाख,नेत्रावतीले ८ करोड ७७ लाख, वेनिघाट रोराङले १६ करोड ७३ लाख,रुवीभ्यालीले ६ करोड ६१ लाख र सिद्धलेकले १३ करोड २७ लाख पाएका छन्  ।

शशर्त अनुदान तर्फ धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिकाले १२ करोड ५९ लाख र धुनिवेसी नगरपालिकाले २८ करोड ३४ लाख पाएका छन भने गाउँपालिका तर्फ खनियाबास ६ करोड २८ लाख, गंगाजमुना १२ करोड ४९ लाख,गजुरी ११ करोड ९५ लाख, गल्छी १० करोड २६ लाख, ज्वालामुखी १२ करोड ६८ लाख, त्रिपुरासुन्दरी १५ करोड ३० लाख,थांक्रे १३ करोड ६२ लाख,नेत्रावती ७ करोड १४ लाख, वेनिघाट रोराङ १६ करोड ७८ लाख,रुवीभ्याली ५ करोड ८ लाख र सिद्धलेक १३ करोड ३६ लाख पाएका छन् ।

सरकारले रातो किताबमा स्थानीय तहले पाउने बजेट पनि उल्लेख गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ जेष्ठ २०७५, बुधबार ०७:१५ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

बिष्णु ठकुरी र अनुमती नेपालीको मनै फाट्यो नि

धादिङ । सञ्चारकर्मी बिष्णु ठकुरी र कलाकार अनुमती नेपालीको अभिनयमा म्युजिकल स्टोरी नाम दिईएको म्युजिक भिडियो “मनै फाट्यो नि” सार्वजनिक भएको छ । धादिङको धुनिबेशी घर भएका ठकुरीलाई विभिन्न टेलिचलचित्रहरुमा.....

धादिङ लगायत ३१ जिल्लाका सिडियो सहित ५२ सहसचिव र उपसचिवको सरुवा

धादिङ । सरकारले धादिङ लगायत ३१ जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीसहित गृह मन्त्रालय मातहतका ५२ सहसचिव र उपसचिवको.....

सुत्केरीढुंगाबाट त्रिशूली नदीमा खसेको ट्याङ्करले तिर्‍यो २१ लाख

धादिङ । नक्कली दुर्घटना गराएर भ्रम फैलाउनुका साथै तेल नष्ट गरेको आरोपमा एक ट्याङकर धनीबाट नेपाल आयल निगमले २१.....

ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारका बालबालिकालाई शैक्षिक सामाग्री वितरण

धुनिबेसी- ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारहरुका बालबालिकाहरुको पढाईलाई निरन्तरता दिनको लागि शैक्षिक.....

पुल निर्माणको म्याद सकियो, तयार भएन पुल

धादिङ-त्रिशूली नदीमा सात स्थानमा मोटरेबल पुल निमार्णाधीन छन् । ती पुल निर्माण गर्ने म्याद गत पुस मन्सान्तमा.....

Categories