धादिङ क्षेत्र नम्बर १ को प्रदेश सभा १ मा कहाँ कति मत खस्यो

884 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ मंसिर २०७४, सोमबार १०:२०

सम्पादक: Dhading News

????????????????????????????????????

धादिङ–आईतबार सम्पन्न भएको प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचनमा  क्षेत्र नं १ का कुल १ लाख १८ हजार १ सय ५० मतदाताहरु मध्य ५५ वटा मतदानस्थल हरुवाट ७९ हजार ४ सय २३ ( ६७ दशमलव २४ प्रतिशत)ले मात्रै मतदान गरेका छन ।

यस अघि ३ निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङ जिल्ला संघीय संरचनामा २ वटा निर्वाचन क्षेत्र मात्रै कायम गरिएको छ । साविकको क्षेत्र नम्बर ३ मा यस अघि २ नम्बर क्षेत्रमा रहेको केवलपुर, गोगनपानी,कल्लेरी,कुम्पुर,नलाङ र सलाङ गाविस लाई अहिले क्षेत्र नम्बर १ मा राखिएको छ । नयाँ संरचना अनुसार निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी नगरपालिका,थांक्रे, गल्छी,सिद्धलेक,गजुरी र वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका रहेका छन । सय मध्ये धुनिवेसी नगरपालिकाको साथै थांक्रे रगल्छी गाउँपालिकालाई प्रदेश सभा १ र सिद्धलेक, गजुरी,बेनिघाट रोराङलाई प्रदेश सभा   २ नम्बर क्षेत्र कायम गरिएको छ ।

धादिङ क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत प्रदेशसभा १ मा ४३६८७ मत खसेको छ । यस प्रदेश अन्र्तगत पर्ने धुनिबेशी नगरपालिका वडा नं १ मा २९३५ मध्ये १८२०,वडा नं २ मा ३०९८ मध्ये १९५८,वडा नं ३ मा २५८२ मध्ये १६९५,वडा नं ४ मा १९६१ मध्ये १२७९,वडा नं ५ मा २३५१ मध्ये १७०४,वडा नं ६ मा २०२० मध्ये १३७७,वडा नं ७ मा २८३२ मध्ये १७७४,वडा नं ८ मा २७४८ मध्ये १७६८,वडा नं ९ मा ३०२४ मध्ये १९३९ गरी १५३१४ मत खसेको छ । धुनीवेसी नगरपालिकामा साविकको छत्रेदेउराली, जिवनपुर र नौविसे गाविस पर्दछन ।
त्यसै गरी थाक्रे गाउँपालिका वडा नं १ मा १७४२ मध्ये १२१६,वडा नं २ मा ३१०३ मध्ये २०५९,वडा नं ३ मा २५३५ मध्ये १४७१,वडा नं ४ मा १९६६ मध्ये १२६१,वडा नं ५ मा १७३५ मध्ये १११४,वडा नं ६ मा १५९९ मध्ये १२७८,वडा नं ७ मा २९५२ मध्ये १७५७,वडा नं ८ मा २१५७ मध्ये १४३३,वडा नं ९ मा १८२० मध्ये १२७८,वडा नं १० मा २५५४ मध्ये १५८४ र वडा नं ११ मा १८४३ मध्ये १३५३ गरी १५८०४ मत खसेको छ । यस गाउँपािलकामा साविकको केवलपुर,थांक्रे,तसर्पु, भुमेस्थान गाविसको सबै वडा र गोगनपानी गाविसको ५,६,७ र ८ नम्बर वडा समेटिएका   छन ।

यसै गरी गल्छी गाउँपालिकामा वडा नं १ मा २६३४ मध्ये १७९२,वडा नं २ मा २५८५ मध्ये १७७८,वडा नं ३ मा १६६० मध्ये १०५१,वडा नं ४ मा २४१९ मध्ये १५८७,वडा नं ५ मा २२६६ मध्ये १३८२,वडा नं ६ मा १९१० मध्ये १४१९,वडा नं ७ मा २०४२  मध्ये १५८९ र वडा नं ८ मा २३५८ मध्ये १६७१ गरी कुल १२२६९ मत खसेको छ । यस गाउँपालिकामा साविकको बैरेनी र कल्लेरी गाविसको सबै वडा र गोगनपानी गाविसको १,२,३,४ र ९ नम्बर वडा समेटिएको छ ।
यस प्रदेशबाट प्रदेश सभाका लागि वाम गठवन्धनबाट नेकपा एमालेका पोलिटव्युरो सदस्य एवम पुर्व मन्त्री राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे, लोकतान्त्रिक गठवन्धनबाट नेपाली काँग्रेसका महासमिति सदस्य मदुकुमार श्रेष्ठ, नयाँ शक्तिबाट नकुल थापा,विवेकशिल साझाबाट जितेन्द्र श्रेष्ठका साथै चार स्वतन्त्र उम्मेदवार चुनावी मैदानमा देखिएपनि मुख्य प्रतिस्पर्धा भने वामगठवन्धन र लोकतान्त्रिक समूहका बिच हुने र वामगठवन्धनले भारी मतका साथ विजय हासिल गर्ने अनुमान गरिएको छ ।

(आईतबार वागेश्वरी मावि मतदान केन्द्र गल्छी –६ बाट आफ्नो गोप्य मत खसाल्दै गल्छी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ )

तस्बिर  :  केशव अधिकारी


११ मंसिर २०७४, सोमबार १०:२० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....