धादिङ क्षेत्र नम्बर १ को प्रदेश सभा १ मा कहाँ कति मत खस्यो

1567 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ मंसिर २०७४, सोमबार १०:२०

सम्पादक: Dhading News

 

 

????????????????????????????????????

धादिङ–आईतबार सम्पन्न भएको प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचनमा  क्षेत्र नं १ का कुल १ लाख १८ हजार १ सय ५० मतदाताहरु मध्य ५५ वटा मतदानस्थल हरुवाट ७९ हजार ४ सय २३ ( ६७ दशमलव २४ प्रतिशत)ले मात्रै मतदान गरेका छन ।

यस अघि ३ निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङ जिल्ला संघीय संरचनामा २ वटा निर्वाचन क्षेत्र मात्रै कायम गरिएको छ । साविकको क्षेत्र नम्बर ३ मा यस अघि २ नम्बर क्षेत्रमा रहेको केवलपुर, गोगनपानी,कल्लेरी,कुम्पुर,नलाङ र सलाङ गाविस लाई अहिले क्षेत्र नम्बर १ मा राखिएको छ । नयाँ संरचना अनुसार निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी नगरपालिका,थांक्रे, गल्छी,सिद्धलेक,गजुरी र वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका रहेका छन । सय मध्ये धुनिवेसी नगरपालिकाको साथै थांक्रे रगल्छी गाउँपालिकालाई प्रदेश सभा १ र सिद्धलेक, गजुरी,बेनिघाट रोराङलाई प्रदेश सभा   २ नम्बर क्षेत्र कायम गरिएको छ ।

धादिङ क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत प्रदेशसभा १ मा ४३६८७ मत खसेको छ । यस प्रदेश अन्र्तगत पर्ने धुनिबेशी नगरपालिका वडा नं १ मा २९३५ मध्ये १८२०,वडा नं २ मा ३०९८ मध्ये १९५८,वडा नं ३ मा २५८२ मध्ये १६९५,वडा नं ४ मा १९६१ मध्ये १२७९,वडा नं ५ मा २३५१ मध्ये १७०४,वडा नं ६ मा २०२० मध्ये १३७७,वडा नं ७ मा २८३२ मध्ये १७७४,वडा नं ८ मा २७४८ मध्ये १७६८,वडा नं ९ मा ३०२४ मध्ये १९३९ गरी १५३१४ मत खसेको छ । धुनीवेसी नगरपालिकामा साविकको छत्रेदेउराली, जिवनपुर र नौविसे गाविस पर्दछन ।
त्यसै गरी थाक्रे गाउँपालिका वडा नं १ मा १७४२ मध्ये १२१६,वडा नं २ मा ३१०३ मध्ये २०५९,वडा नं ३ मा २५३५ मध्ये १४७१,वडा नं ४ मा १९६६ मध्ये १२६१,वडा नं ५ मा १७३५ मध्ये १११४,वडा नं ६ मा १५९९ मध्ये १२७८,वडा नं ७ मा २९५२ मध्ये १७५७,वडा नं ८ मा २१५७ मध्ये १४३३,वडा नं ९ मा १८२० मध्ये १२७८,वडा नं १० मा २५५४ मध्ये १५८४ र वडा नं ११ मा १८४३ मध्ये १३५३ गरी १५८०४ मत खसेको छ । यस गाउँपािलकामा साविकको केवलपुर,थांक्रे,तसर्पु, भुमेस्थान गाविसको सबै वडा र गोगनपानी गाविसको ५,६,७ र ८ नम्बर वडा समेटिएका   छन ।

यसै गरी गल्छी गाउँपालिकामा वडा नं १ मा २६३४ मध्ये १७९२,वडा नं २ मा २५८५ मध्ये १७७८,वडा नं ३ मा १६६० मध्ये १०५१,वडा नं ४ मा २४१९ मध्ये १५८७,वडा नं ५ मा २२६६ मध्ये १३८२,वडा नं ६ मा १९१० मध्ये १४१९,वडा नं ७ मा २०४२  मध्ये १५८९ र वडा नं ८ मा २३५८ मध्ये १६७१ गरी कुल १२२६९ मत खसेको छ । यस गाउँपालिकामा साविकको बैरेनी र कल्लेरी गाविसको सबै वडा र गोगनपानी गाविसको १,२,३,४ र ९ नम्बर वडा समेटिएको छ ।
यस प्रदेशबाट प्रदेश सभाका लागि वाम गठवन्धनबाट नेकपा एमालेका पोलिटव्युरो सदस्य एवम पुर्व मन्त्री राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे, लोकतान्त्रिक गठवन्धनबाट नेपाली काँग्रेसका महासमिति सदस्य मदुकुमार श्रेष्ठ, नयाँ शक्तिबाट नकुल थापा,विवेकशिल साझाबाट जितेन्द्र श्रेष्ठका साथै चार स्वतन्त्र उम्मेदवार चुनावी मैदानमा देखिएपनि मुख्य प्रतिस्पर्धा भने वामगठवन्धन र लोकतान्त्रिक समूहका बिच हुने र वामगठवन्धनले भारी मतका साथ विजय हासिल गर्ने अनुमान गरिएको छ ।

(आईतबार वागेश्वरी मावि मतदान केन्द्र गल्छी –६ बाट आफ्नो गोप्य मत खसाल्दै गल्छी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ )

तस्बिर  :  केशव अधिकारीधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ मंसिर २०७४, सोमबार १०:२० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories