झुक्याएर अनुदान लिनेलाई कारवाही हुन्छ– ज्ञवाली

631 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ माघ २०७५, शुक्रबार १७:३६

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,११ माघ- भुकम्प पिडितको नाममा दोहोरो सुविधा लिने र फर्जि बिबरण दिएर सुविधा लिनेहरुको पहिचान गर्न स्थानीय तह संग मिलेर समस्या समाधनको पहल भईरहेको राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत सुशिल ज्ञवालीले वताएका छन् ।
प्राधिकरण तथा कुनै पनि सरकारी निकाय संग एकीकृत सूचना प्रणाली नभएका कारण नक्कली पिडितहरुको पहिचानमा ढिलाई भईरहेकोले स्थानीय तहलाई त्यस्ता व्यक्तिको बिबरण पठाई दिन आग्रह गरिएको र सार्वजनिक सूचना पनि प्रकाशित भईरहेको ज्ञवालीले वताए ।
भुकम्प गएको यत्तिका समय भईसक्दा पनि पिडितहरुको आवासका साथै बिद्यालय,स्वास्थ्य चौकी लगायतको निर्माणमा ढिलाई भईरहेकाले समस्या समाधानका लागि प्राधिकरणले सवै पक्षसंग छलफल गरिरहेको पनि ज्ञवालीले जानकारी दिए । प्राविधिक पक्षबाट भएको ढिलाई अन्त्य गर्न अव प्रत्येक स्थानीय तहको मातहतमा रहने गरी छुट्टै प्राविधिक इकाई वनाएर स्थानीय तहमा प्राविधिकहरु खटाईने तयारी भईरहेको पनि ज्ञवालीले वताएका छन् ।
राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरणको जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाईले शुक्रवार धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा आयोजना गरेको निजी आवास पुननिर्माण कार्यान्वयनमा देखिएका समस्या तथा चुनौतीहरु बिषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा वोल्दै प्रमुख कार्यकारी अधिकृत ज्ञवालीले यस्तो वताएका हुन ।
जिल्ला समन्वय समिति धादिङका प्रमुख जगन्नाथ नेपालको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्राधिकरणका सह सचिव प्रकाश थापा, धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डे,जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा)का प्रमुख नवराज खतिवडा कोषनाथ अधिकारी, अनुदान व्यवस्थापन इकाईका प्रमुख राजेन्द्र केसी लगायतको आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा जिल्लाका १३ वटै स्थानीय तहमा कार्यरत प्राधिकरणका इन्जिनियरहरुको सहभागिता रहेको थियो । भोगोलिक विकटता, सूचना प्रविधिको पहुँचमा कमि जस्ता कारणले समयमै प्रतिवेदन तथा फोटो पठाउन नसकिएको इन्जिनियरहरुको गुनासो थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ माघ २०७५, शुक्रबार १७:३६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories