धादिङमा शुरु भयो जिल्लास्तरीय डण्डीवियो प्रतियोगिता

248 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ फाल्गुन २०७५, आईतवार १८:३९

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ५ माघ – लोप हुने अवस्थामा पुगेको नेपाली मौलिकता बोकेको डण्डीवियो खेलको संरक्षण र प्रचार प्रसार गरी यस्को महत्वका वारेमा जानकारी दिने उद्धेश्यले धादिङमा जिल्ला स्तरीय डण्डीवियो प्रतियोगिता शुरु भएको छ ।
नेपाल स्काउट धादिङ र नेपाल डण्डीवियो संघको आयोजनामा आईतबार देखि धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेससीमा माध्यमिक बिद्यालय स्तरीय डण्डीवियो प्रतियोगिता शुरु भएको हो । प्रतियोगितामा जिल्लाका ४१ वटा माध्यमिक बिद्यालयका बिद्यार्थीहरु सहभागी भएका छन् ।
आईतबार विहान सदरमुकाम धादिङबेसीमा विभिन्न बिद्यालयका बिद्यार्थी र धार्मिक एवम जातीय संघ संगठनका प्रतिनिधिहरुले वजारमा पञ्चैवाजा,भजन सहितको झाँकी निकालेका थिए । पुछारवजारबाट शुरु भएको सांस्कृतिक झाँकी वजार क्षेत्र परिक्रमा गरि टुँडिखेल सम्म पुगेको थियो । झाँकीमा उत्कृष्ठ प्रदर्शन गर्ने वालमन्दिर माविलाई प्रथम, एडभान्स एकेडेमीलाई दोश्रो, चिल्ड्रेनपार्क माविलाई तेश्रो र सुनगाभा एकेडेमीलाई सान्त्वना पुरस्कार दिईएको थियो ।
प्रतियोगिताको उद्घाटन धादिङ जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपालले गर्नु भएको थियो । उद्घाटन कार्यक्रममा धादिङका प्रम्ुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डे, प्रहरी उपरिक्षक राजकुमार वैदवार, जिल्ला शिक्षा विकास तथा समन्य इकाईका प्रमुख शिव रेग्मी, नीलकण्ठ नगरपालिकाका उप प्रमुख मनराज भण्डारीको आतिथ्य रहेको थियो । यसै गरी ,थांक्रे गाउँपालिकाका प्रमुख रामकुमार आचार्य, उपप्रमुख अम्बिका रुपाखेतीका साथै जिल्ला स्थित विभिन्न सरकारी कार्यालय, संघ संस्थाका प्रमुखहरु लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।
प्रतियोगिताको उद्घाटन गर्दै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख नेपालले नेपाली समाजको मौलिक खेल डण्डीवियो लोप हुने अवस्थामा पुगेकाले यस्ता खेलको संरक्षण गर्नु आवश्यक भएको र जिल्लास्तरीय प्रतियोगिताले डण्डीवियोको प्रचार प्रसार र संरक्षणमा मद्धत पुग्ने वताउनु भएको थियो ।
प्रतियोगितामा प्रथम हुनेले रु ५० हजार, द्वितिय हुनेले रु ३० हजार, तृतियले रु २० हजार र सान्त्वना हुने समूहले रु १० हजार नगद पुरस्कार पाउनेछन् । केही दशक अघि सम्म गाउँघरमा सबैभन्दा बढि खेलिने लोकप्रिय खेल भएपनि अहिले डण्डीवियो खेल हराई सकेको र नयाँ पुस्ताले नियम समेत जानकारी नपाएको हुंदा जिल्ला स्तरीय प्रतियोगिताको आयोजना गरिएको स्काउटका जिल्ला आयुक्त विनोदमान श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

५ फाल्गुन २०७५, आईतवार १८:३९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories