भूकम्प पछिको पुनः निर्माणका बिषयमा अन्तरक्रिया

573 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ बैशाख २०७६, मंगलवार २०:१३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ-भूकम्प पछिको पुनः निर्माणका क्रममा देखिएका समस्या र समाधानका बिषयमा सरोकारवालाहरुका बिच अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा भुकम्प पछिका दिनमा भुकम्प पिडित र सरोकारवाला निकाय बिच समन्वय हुन नसक्दा अनुदान लाभग्राहीले भोग्नु परेको समस्या, पुनर्निमाणमा भईरहेको ढिलासुस्ती लगायतका बिषयमा छलफल गरिएको छ ।

कार्यक्रममा धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डे, जिल्ला समन्वय समिति धादिङका सदस्य कृष्णप्रसाद अर्याल, जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई भवनका गोविन्द ज्ञवाली, जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई वित्त व्यवस्थापनका लक्ष्मी श्रेष्ठ , नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ३ का वडाअध्यक्ष होमनाथ रिजाल लगायतले सरोकारवाला निकायको तर्फबाट सम्वोधन गर्दै आफ्ना धारणा राख्नु भएको थियो ।

र्यक्रममा जिल्ला स्थित विभिन्न संघ संस्थाका प्रमुख, प्रतिनिधि, भूकम्प पुनः निर्माणका क्षेत्रमा काम गर्ने संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरु, प्राविधिकहरु,पत्रकार लगायातको उपस्थिति रहेको थियो । छलफलका क्रममा कार्यक्रममा उपस्थित वक्ताहरुले आवश्यकताको पहिचान नभइ नीजि आवास निर्माण भईरहेकोे, एउटै घरका धेरै जनाले घर निर्माणका लागि अनुदान पाएको, पुनः निर्माणमा गरिव, विपन्न तथा महिलाहरुको पहुच नपुगेको, भूकम्प पुनः निर्माणमा दिने भनिएको सहुलियत कर्जा वितरणमा पहुचवालाहरुले अवसर पाएको एक कोठा मात्र भएका प्रयोगहीन घरहरु निर्माण भइरहेको बिषयमा गुनासो गरेका थिए ।

कार्यक्रममा ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनल नेपालले धादिङ जिल्लामा वर्षभरी गरेका कार्यक्रमको प्रभाव, भावी योजनाका सम्बन्धमा सुझाव संकलन तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम मंगलबार धादिङबेसीमा सम्पन्न गरेको छ । कार्यक्रममा ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनल नेपालका जिल्ला अधिकृत सानुबाबु तिमिल्सिनाले संस्थाले सरोकारवाला निकाय संग सकन्वय गरी धादिङ जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सार्वजनिक सुनुवाइ, भूकम्पपछिको आवास पुनः निर्माणको अवलोकन, मिडिया परिचालन,नीतिगत छलफल, अध्ययन प्रतिवेदन सार्वजनिक, भवन निर्माण भईरहेका सरकारी कार्यालयको अवलोकन कार्यक्रमका वारेमा जानकारी गराउनु् भएको थियो । यसै गरी निर्माणाधिन विद्यालय भवन अवलोकन, सहायता कक्षा सञ्चालन, गुनासो संकलन, एकल महिलासँग छलफल, स्वास्थ्य चौकी अवलोकन, होर्डिङ बोर्डको प्रयोग, निर्माण सामाग्री पसलहरुको अनुगमन जस्ता कार्य ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनल नेपालले गर्दै आएको वताउनु भएको छ । संस्थाले वर्षभरीमा ७५ वटा यस्ता खाले छलफल, गोष्ठी, सार्वजनिक सुनुवाइ, अवलोकन, अनुगमन लगायतका कार्य गरेको तिमल्सिनाले बताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ बैशाख २०७६, मंगलवार २०:१३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories