चीनमा भएको ट्रेलरेसमा धादिङकी रसिलाले जितिन स्वर्ण

711 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ पुष २०७६, मंगलवार १८:२७

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ, ८ पुस – पछिल्लो समयमा धादिङका खेलाडीहरुले राष्ट्रिय स्तरमा मात्रै होइन विदेशमा पुगेर समेत पदक जितेर किर्तिमानी राख्न थालेका छन । गएको शुक्रवार चिनमा सम्पन्न भएको ट्रेल रेस जितेर धादिङकी रसिला तामाङले नेपालको लागि स्वर्ण जितेकी छिन् । जियाओजी माउन्टेन क्रसिङ कम्पिटिसनमा तामाङले स्वर्ण जितेकी हुन् । २० वर्षीया रसिलाले निर्धारित ५० किलोमिटरको ट्रेल रेस ८ घन्टा २० मिनेट ४३ सेकेन्डमा पुरा गरेर स्वर्ण जितेकी हुन् ।

भोन काठमाण्डौं एडभेन्चरका ट्रेल डाईरेक्टर आशिष मिश्रका अनुसार चिनमा शुक्रवार सम्पन्न भएको प्रतियोगितामा रसिलाले स्वर्ण जितेकी हुन् । मिश्रका अनुसार यो ट्रेल रेस सामान्य म्याराथन जस्तो सोझो रेस नभएर हाइअल्टिट्युडको अफ्ठ्यारो ठाउँमा हुने रेस हो । यो रेस २ हजार मिटर अल्टिट्युडबाट शुरु भएर ४२०० मिटर अल्टिट्युडमा पुगेर फेरि २ हजार मिटरमै फर्कनु पर्र्ने हुन्छ ।

रेसमा पहाड तथा हिउँ भएको ठाउँमा पनि दौडनु पर्ने हुन्छ । तामाङले करिव ३ सय ५० जना प्रतिस्पर्धीलाई हराउँदै स्वर्ण जितेकी हुन् रसिलाकी निकटतम प्रतिद्वन्दी उनी भन्दा १ घन्टा १३ मिनेट पछि थिइन् ।

धादिङको धुनिबेशी नगरपालिका वडा नम्बर २ कुखुरेचौर घर भएकी रसिला यसअघि एभरेस्ट म्याराथनमा पनि पहिलो भएकी थिइन् । सो म्याराथनमा रसिलासँगै गनेशबहादुर ठकुरी, सन्तोषविक्रम विक्रम विष्ट, दुर्गराज बुढा, दामोदर बुढा, इन्द्रकला नेम्बाङ सहभागी थिए ।

यता पुरुषतर्फ दुर्गराज बुढा दोस्रो भए भने दामोदर बुढा तेस्रो भएका थिए । दुर्गराजले ६ घन्टा ४६ मिनेट ५५ सेकेन्डमा दौड पुरा गरका थिऐ । त्यस्तै दामोदर बुढाले ७ घन्टा ८ मिनेट २१ सेकेन्डमा रेस पुरा गरेका थिए । पुरुषतर्फ चीनका याङ लुक फेइले रेस जितेका थिए। उनले ६ घन्टा ४६ मिनेट ४१ सेकेन्डमा दौड पुरा गरेका थिए ।

यसै बिच १३ औं साग गेममा धादिङ जिल्लाबाट सहभागी तथा पदक विजेताहरुलाई राष्ट्रिय तेक्वान्दो संघ धादिङले पुस ११ गते धादिङबेसीमा सम्मान गर्ने भएको छ । संघका अध्यक्ष अमृत तामाङका अनुसार साग गेममा धादिङका ११ जना खेलाडीले विभिन्न खेलमा सहभागिता जनाएकोमा ३ स्वर्ण, ३ रजत र ३ कास्य पदक जितेका थिए ।

त्यसै गरि थाईल्याण्डमा केही दिन अघि सम्पन्न अन्र्तराष्ट्रिय मुईथान बक्सिङ प्रतियोगितामा धादिङ नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ११ ज्यामरुङका शंकर धमला मुईथान च्याम्पिन बनेका थिए । धमलाले नेपालको प्रतिनिधित्व गर्दै उक्त प्रतियोगितामा सहभागि भएर स्वर्ण पदक जितेको भन्दै उनको गाउँमा सम्मान गरिएको छ ।

गत साल हङकङमा अन्तराष्ट्रिय प्रतियोगिता जितेका धमलाले गत साता थाईल्याण्डमा भएको प्रतियोगिताको जित सँगै दोस्रो अन्तराष्ट्रिय जित हासिल गरेका हुन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ पुष २०७६, मंगलवार १८:२७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories