सकियो १६ दिने अभियान, महिलाहरु घर भित्रै सुरक्षित छैनन् ।

387 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७१, २५ मंसिर बिहीबार ०६:३४

सम्पादक: धादिङ न्यूज

घर शान्ति नै बिश्व शान्तिको आधार, महिला हिंसा बिरुद्ध शुन्य सहिष्णुता कायम गरौ भन्ने मुल नाराका साथ मंसिर ९ गते देखी सुरु भएको लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको १६ अभियान बुधबारबाट सम्पन्न भएको छ । महिलाहरुलाई आफ्नो अधिकारको बारेमा जानकारी गराउने र हिंसामा परेका महिलाहरुलाई कानुनी सेवा दिने उद्देश्यले १६ दिन सम्म जिल्लाका विभिन्न गाउँ विकास समितिमा जनचेतनामुलक कार्यक्रम सम्पन्न भएको । जिल्लामा रहेको विभिन्न गैर सरकारी संस्थाहरुले पनि अभियान अवधी भर विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरेका छन् । नोबेम्बर २५ तारिख देखी डिसेम्बर १० तारिख सम्म हरेक बर्ष बिभिन्न यो दिवस मनाउने गरिन्छ । मंसिर ९ गते दखि धादिङबेसीमा विभिन्न महिला हिंसा सम्बन्धी जनचेतना मूलक कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाइएको थियो । जिल्लामा रहेको विभिन्न गैर सरकारी संस्थाहरुले पनि अभियान अवधीभर विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरेका छन् । जस अन्र्तगत अभियानको अन्तिम दिन फोकस नेपाल धादिङले सवारी साधनमा स्टिकर टाँसेको छ । महिला हिंसा विरुद्ध जानकारी गराउने उद्देश्यले सवारी साधनमा स्टिकर थासिएको संस्थाले जनाएको छ । जिल्लामा रहेका प्रयास नेपाल, सिड्न धादिङ, फोकस नेपाल, सहयात्री समाज,आवाज अभियान लगायत दर्जनौ संघ–संस्थाहरुले विभिन्न कार्यक्रमहरु सन्चालन गरेका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७१, २५ मंसिर बिहीबार ०६:३४ मा प्रकाशित