खिल्ली चुरोट बेचे १० हजार जरिवाना

986 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७१, १ माघ बिहीबार ११:१२

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

 

धादिङ- सार्वजनिक स्थानमा अरुलाई असर पुग्ने गरी धुंवा उडाउंदै चुरोट सेवन गर्नेहरुलाई तह लगाउन सरकारले नयां नियम ल्याउने भएको छ । खल्तिमा चुरोटको बट्टा नभएपनि जहां मन लाग्यो त्यहिँ बसेर चुरोट तान्नेहरुलाई निरुत्साहित गर्न अव सुर्तीजन्य पदार्थको फुटकर विक्रीमा पूर्ण रुपमा रोक लगाउने सरकारले निर्णय गरेको छ ।

churotअब कुनै व्यापारीले चुरोट, बिँडी तथा सिगारजस्ता सुर्तीजन्य पदार्थको खिल्लीमा विक्री गरेमा १० हजार रुपैयाँ जरिवाना तिर्नुपर्नेछ ।

 सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग निरुत्साहित गर्न जरिवानासहितको सुर्तीजन्य पदार्थ नियन्त्रण तथा नियमन निर्देशिका ०७१ मंगलबार जारी भएको हो । करमुक्त पसलबाट चुरोट, बिँडी, हुक्का, सिगार, सिसा, कक्कड चिलिम, खैनी, सुर्ती, गुट्खा जस्ता पदार्थ विक्रीवितरण समेत गर्न पाइने छैन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७१, १ माघ बिहीबार ११:१२ मा प्रकाशित