खोई त ? धादिङबेसीमा रहेको मासु पसलको गुुणस्तर सुधार भएको ।

542 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७१, १४ फाल्गुन बिहीबार ०७:२९

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

 

masuधादिङ– जिल्ला पशु सेवा कार्यालय  धादिङले जिल्लामा रहेका मासु पसलको गुणस्तर सुधान गर्न पटक–पटक अनुगमन गरेपनी अहिले सम्म सुधार हुन सकेको छैन । बजार अनुगमनको क्रममा दिएको सात दिने म्याद नाघेको पनि महिनौ भईसकेको छ । तर न मासु पसलको गुणस्तर सुधार भएको छ, न पसलेमाथि कारबाहीनै भएको छ । उपभोक्ताको स्वास्थ्य माथि खेलवाड गर्ने मासु पसलेहरुलाई कारबाही गर्न नसक्दा अवस्था जस्तो तस्तै रहेको छ । जिल्ला पशु सेवा कार्यालय  धादिङले गुणस्तर सुधार गर्नको लागि पटक पटक अनुरोध गर्दा पनि मासु पसलेहरुले अटेरी गरेका छन् । दर्ता विनानै मासु पसलले संचालन  गर्ने जस्ता क्रियाकलाप हुँदा पनि सम्बन्धीत निकाय भने मौन बसेको छ । मासु पसल सन्चालन गर्नको लागि आवश्यक पर्ने न्युनतम मापदण्ड पनि पुरा नगरेको जिल्ला पशु सेवा कार्यालयका डां शिखा तिवारीले बताउनु भयो । मासु पसल सन्चालन गरेको वरपरको वातावरण सफा हुनुपर्ने हुन्छ तर धादिङबेसीमा सन्चालनमा रहेका अधिकांस मासुपसलहरुमा किरानादेखी कपडा पसल सम्म एकै स्थानमा रहेका छ । मासु काट्नको लागि प्रयोग हुने अचानो समेत सफा छैनन भने डि फ्रिज विग्रीएको समेत पाईएको छ । अनुगमनको क्रममा गुणस्तर सुधार गर्नको लागि एक हप्ताको समय दिईएको हुन्छ तर म्याद नाघेको महिनौ पुग्दा पनि कुनै कारबाही नुहँनेलपनि मासु पसलको सुधार नभएको स्थानीयहरुको भनाई छ । उपभोक्ताहरुले पैसा तिरेर खादा पनि शुद्ध र सफा मासु खान पाएका छैनन् । दर्ता विनानै सन्चालन हुनु नियमविपरीत भएपनी नियम कार्यन्वयन गराउने निकायले कुनै वास्ता नगरेको हो । बर्षको एक दुई पटक अनुगमन गर्ने र त्यसपछी चुप लागेर बस्नाले मासु पसलेहरुले मनोमानी ढङगबाट पसल सन्चालन गरेका हुुन् । अन्य पेशा भन्दा सजिलो र नाफामुखी पेशा भएरपनी अहिले जस्ले पनि यो पेशा गर्न थालेका छन् । दिनमा ४–५ वटा कुखुरा विक्री हुने स्थानमा पनि मासु पसल सन्चालन गरेका छन् । नाफा कमाउने उद्देश्यले भन्दा पनि समय कटाउने उद्देश्यले समेत मासु पसल सन्चालन गर्नेहरु पनि रहेको छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७१, १४ फाल्गुन बिहीबार ०७:२९ मा प्रकाशित