गाउँ गाउँमा चुनाव केन्द्रित राजनीतिक सरगर्मी बढ्दै

513 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७८, १९ चैत्र शनिबार १३:१२

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

धादिङ,- स्थानीय तहको निर्वाचनको मिति नजिकिँदै गर्दा धादिङ जिल्लामा राजनीतिक सरगर्मी बढ्दै गएको छ । राजनैतिक दलहरुले गाउँ गाउँमा चुनाव केन्द्रित भेला, प्रशिक्षण, कार्यकर्ता भेटघाट लगायतका कार्यक्रमलाई तिव्रता दिन थालेका छन् ।

नेकपा एमाले, नेपाली काँग्रेस र नेकपा (माओवादी केन्द्र), नेकपा एस, राप्रपा लगायतका दलले चुनावी अभियानलाई गाउँबस्ती केन्द्रित गर्न थालेका छन् । यसै गरी उम्मेद्ववार छान्नका लागि दलहरुले आन्तरिक तयारी शुरु गरेका छन् ।

आसन्न स्थानीय तह निर्वाचनका लागि धादिङ जिल्लामा २ लाख ६८ हजार ४ सय ७२ मतदाता कायम भएका छन । जिल्लामा कायम भएका मतदाता मध्ये महिला १ लाख १७ हजार ६ सय ९५, पुरुष १ लाख ५० हजार ७७६ र अन्य १ जना रहेका छ्न । स्थानीय तहको निर्बाचनमा कायम भएका मतदाता मध्ये २०७९ बैशाख २९ गते १८ बर्ष पूरा भएका ब्यक्तिले मतदान गर्न पाउने आयोगले जनाएको छ ।
धादिङमा नीलकण्ठ नगरपालिकामा ४४ हजार १११, थाँक्रे गाउँपालिकामा २७,१३९ धुनिबेसी न.पा.मा २५,७०१ मतदाता रहेका छन् । त्यसैगरी ज्वालामुखीमा २१,६५७, बेनिघाटमा २१०५५,गल्छीमा २०६५२, सिद्धलेकमा २०४०८, त्रिपूरासुन्दरी गाउँपालिकामा २०२०२ मतदाता रहेका छ्न ।
यसैगरी गजुरीमा १८,६११, गङ्गाजमुनामा १८,२७५, नेत्रावती ११,७९९ खनियावास ९७२९ र सबैभन्दा थोरै मतदाता रुबिभ्याली गाउँपालिकामा ८९५३ जना मात्रै मतदाता रहेका छ्न ।
आगामी वैशाख ३० गते हुने स्थानीय तहको निर्वाचनका लागि जिल्लाभर १०९ मतदान स्थल र ३०३ मतदान केन्द्र रहने निर्वाचन कार्यालयले जनाएको छ ।
दुईवटा नगरपालिका र एघारवटा गाउँपालिका गरी १३ स्थानीय तह रहेको धादिङ जिल्लामा १०४ वटा वडा रहेको छ ।
आगामी निर्वाचनमा धादिङ जिल्लामा एक लाख ३६ हजार ४३१ पुरुष, एक लाख ३२ हजार ४० महिला र १ जना तेस्रोलिङ्गी गरी कूल दुई लाख ६८ हजार ४७२ जना मतदाता रहेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।
अघिल्लो स्थानीय निर्वाचन २०७४ मा धादिङमा एक लाख २ हजार ९६८ पुरुष, एक लाख ३ हजार ७६ महिला र १ जना तेस्रोलिङ्गी गरी कूल दुई लाख ६ हजार ४५ मतदाता रहेका थिए । यसै गरी २०७० सालमा सम्पन्न भएको दोस्रो संविधानसभाको निर्वाचनमा धादिङमा एक लाख ७१ हजार ३७ जना मतदाता रहेका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७८, १९ चैत्र शनिबार १३:१२ मा प्रकाशित