महिला हिंसाविरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय दिवस शुरु

266 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ मंसिर २०७१, मंगलवार १२:०४

सम्पादक: Dhading News

SAM_6371धादिङ– ‘घर शान्ति नै विश्व शान्तिको आधारः महिला हिंसाविरुद्ध शुन्य सहिष्णुता कायम गरौं’ भन्ने नारा सहित ’ं मंगलवार देखि महिला हिंसा विरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय दिवस नेपालामा पनि शुरु भएको छ ।
यस क्रममा धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा पनि मंगलवार विहान प्रभातफेरी सम्पन्न पुछारवजार पुलचोकवाट शुरु भएको प्रभातफेरी सिरानवजार रमाईलो चौतारामा पुगेर कोण सभामा परिणत भई सम्पन्न भएको थियो । प्रभातफेरी पछि आयोजित कोण सभालाई महिला तथा वालवालिका कार्यालयका प्रमुख सावित्री थापा रावल, प्रमुख जिल्ला अधिकारी वाशुदेव घिमिरेका साथै विभिन्न राजनैतिक दलका प्रतिनिधिहरुले सम्वोधन गर्नुभएको थियो ।
प्रत्येक वर्ष २५ नोभेम्बरका दिन विश्वव्यापी रुप मै यो दिवश मनाइदै आएको छ । महिला हिंसा विरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय दिवस २५ नोभेम्वरदेखि अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस १० डिसेम्वरसम्म १६ दिन बिभिन्न कार्यक्रम गरि अभियान कै रुपमा विश्व भरी मनाउने गरिन्छ । धादिङमा पनि महिला अधिकारका क्षेत्रमा कार्यरत सरकारी तथा गैर सरकारी संस्थाहरुले विभिन्न कार्यक्रमहरु आयोजना गर्ने भएका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ मंसिर २०७१, मंगलवार १२:०४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories