मासु खानाले क्यान्सरको खतरा बढ्ने !

271 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २३ माघ २०७१, शुक्रबार ०९:५४

सम्पादक: Dhading News

masuकाठमाडौं । पशुहरूका साथमा नैतिक व्यवहारको पक्षधर पिपुल फर द एथिकल ट्रिटमेन्ट अफ एनिमल्स (पेटा) का अनुसार धूम्रपान जस्तै मासु खानाले पनि मानिसहरूलाइ मुटु सम्बन्धि रोगहरूका साथै क्यान्सरको खतरा समेत बढ्ने जनाएको छ । मानिसहरूमा जागरुकता फैलाउने कार्यक्रम अन्तर्गत यस संगठनले छिमेकी मुलुक भारतमा एक सूचना प्रकाशित गरेको छ । जसमा एक बच्चालाइ चुरोट पिइरहेको देखाइएको छ। यसको तलपट्टी तपाइँ आफ्ना बच्चाहरूलाइ कहिल्यै चुरोट पिएको देख्न चाहनुहुन्छ र धूम्रपान जस्तै मासु खानाले पनि मानिसहरूमा मुटु सम्बन्धि रोगहरूका साथै क्यान्सरको खतरा बढ्दछ । त्यसैले शाकाहारी बन्नुस ।

पेटाले एक विज्ञप्ती प्रकाशित गरि भनेको छ कि भारतको एक शहर हैदराबादमा जीवनशैलीका कारण हुने क्यान्सर रोगीहरूको संख्यामा निकै बृद्धि भैरहेको छ, यसैले यो शहर पेटाको नयाँ जीवन रक्षक अभियानका लागी निकै अनुकूल रहेको छ । ४ फेव्रुअरीमा विश्व क्यान्सर डे का अबसरमा यस संस्थाले मानिसहरूलाइ मासु र डेरी उत्पादनहरू छोडनका लागी आग्रह गरेको छ । पेटा इन्डियाकी पोषणविद् भुवनेश्वरी गुप्ताका अनुसार हामी सबैलाइ यो कुरा थाहा छ कि आफ्ना बच्चाहरूका लागी एक राम्रो उदाहरण स्थापित गर्नु कति महत्वपूर्ण छ । राम्रो बानी शुरू गर्नु जस्तै, शाकाहारी बन्नु जस्ता कुराहरूले उनीहरूलाइ स्वस्थ जीवनतर्फ मार्गदर्शन गर्नेछ ।

एजेन्सीधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२३ माघ २०७१, शुक्रबार ०९:५४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories