सल्यानटारमा प्याराग्लाइडिङ प्रशिक्षण केन्द्र बनाइने (खेलकुद मन्त्रालयको  पत्रसहित)

1109 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ आश्विन २०७५, आईतवार २१:०३

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ : युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयले धादिङको सल्यानटार प्रदेश नम्बर १ को सुनसरीमा  प्याराग्लाइडिङको प्रशिक्षण केन्द्र स्थापनाका लागि आवश्यक स्वीकृति दिन नेपाल नागरिक उड्डयन प्रधिकरणमा पत्राचार गरेको छ ।

राष्ट्रिय खेलकुद परिषदको प्रस्ताव अनुसार धादिङ सल्यानटारमा र प्याराग्लाइडिङ ट्रेनिङ सेन्टर तथा हवाइ मैदानका लागि मन्त्रालयबाट मन्त्रीस्तरीय निर्णय अनुसार नागरिक उड्डयन प्राधिकरणमा पत्राचार भएको हो ।

बहुचर्चित बुढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजना निर्माण स्थल नजिकै पर्ने  धादिङको सल्यानटार र प्रदेश नम्बर १ अन्तर्गत सुनसरीको बराहक्षेत्र आसपासमा हवाइ मैदान तथा ट्रेनिङ सेन्टरका लागि प्रस्ताव भएको छ । त्यसअनुसार प्राधिकरणले हवाइ मार्गको रुट निर्धारण गर्ने भएका कारण मन्त्रालयले पत्राचार गरेको हो ।

नेपाल प्याराग्लाइडिङ तथा ह्याङग्लाइडिङ संघको टेक्निकल टोलीले स्थान छनोट गरी राष्ट्रिय खेलकुद परिषदमा राखेपमा पेश गरेको थियो । राखेपले सोही अनुसार मन्त्रालयमा पत्राचार गरेको थियो । प्राधिकरणबाट स्वीकृति पाएपछि पूर्वाधार निर्माण लगायतका काम सुर हुने मन्त्रालयले जनाएको छ ।

नेपालमा अहिलेसम्म पोखरा र स्याङजामा मात्र प्याराग्लाइडिङ प्रशिक्षण स्थल छन् । स्याङजामा एकेडेमी रहेको र पोखरा बढी व्यवसायिक ठाउँ रहेकाले प्याराग्लाइडिङ खेलाडीहरुले नै सुरक्षित र बैकल्पिक ट्रेनिङ सेन्टरको माग गरिरहेका छन् ।

हालै सम्पन्न १८औं एशियाली खेलकुदमा ऐतिहासिक रजत पदक जितेपछि प्याराग्लाइडिङको बिकासका लागि राखेप र मन्त्रालय पनि उत्तरदायी देखिएको छ ।

      बहुचर्चित ६ सय मेगावाट बुढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको कारण पछिल्लो समय निकै चर्चामा रहेको छ धादिङको सल्यानटार । बुढीगण्डकी र नेत्रावती नदीको किनारमा रहेको सल्यानटार  प्रस्तावित बुढीगण्डकी आयोजना बनेमा डुवानमा पर्ने हल्लाले स्थानीयवासीमा त्रास  छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ आश्विन २०७५, आईतवार २१:०३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories