धादिङमा मनाईयो १८० औं विश्व फोटोग्राफी दिवस

276 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ भाद्र २०७६, सोमबार २०:३४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ २ भदौ । अन्तराष्ट्रिय फोटोग्राफी दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ धादिङबेसीमा सम्पन्न भएको छ । राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समुह,एनएफपीजे नेपाल र नेपाल फोटो पत्रकार संघ धादिङको संयुक्त आयोजनामा १८० औं विश्व फोटोग्राफी दिवस धादिङबेसीमा मनाईएको हो ।


नीलकण्ठ नगरपालिका प्रमुख भिमप्रसाद ढुङ्गानाको प्रमुख आतिथ्य रहेको उक्त कार्यक्रमको अध्यक्षता शाखाका अध्यक्ष नारयण सिलवालले गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमलाई नेकपा ३ नम्बर प्रदेश कमिटि सदस्य रामबहादुर भण्डारी, राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समुह नेपालका केन्द्रीय अध्यक्षराजेन्द्र चित्रकार, धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी, भागिरथ पाण्डे,नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रिय सदस्य हरिहरसिंह राठौर, ३ नम्बर प्रदेश कमिटी कोषाध्यक्ष सिताराम अधिकारी, जिल्ला शाखा अध्यक्ष नवराज छत्कुली लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।


कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि नीलकण्ठ नगरपालिका प्रमुख भिमप्रसाद ढुङ्गानाले पानस बालेर र सहभागीहरुको फोटो खिचेर कार्यक्रमको उदघाटन गर्नुभएको थियो । यस अघि काठमाण्डौंबाट आएका राष्ट्रिय फोटो पत्रकारहरु मकवानपुर, नुवाकोट धादिङका स्थानीय फोटो पत्रकारहरु, विभिन्न संचारमाध्यमका पत्रकारहरुका साथै विद्यार्थीहरुको उपस्थितिमा धादिङबेसी पुछारवजार पुल्चोकबाट बीचबजार स्थित आरके। व्यान्क्वीट सम्म प्रभातफेरी गरिएको थियो ।


अन्तराष्ट्रिय फोटोग्राफी दिवस विशेष कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि ढुङ्गानाले फोटो पत्रकारहरु निकै जोखिम मोलेर समाजका परिवर्तनमा समर्पित रहेको भन्दै पेशागत सुरक्षा र उचित पारिश्रमिकको व्यवस्थाका लागि सम्वन्धित निकायले पहल गर्नुपर्ने बताउनु भएको थियो । यस्तै नेकपा नेता रामबहादुर भण्डारीले फोटो पत्रकारहरुले अझै ढुक्क सँग फोटो खिच्ने वातावरण नभएको दावी गरेका थिए । हरेक घटना र अनियमिताको सबुद प्रमाण खिच्ने फोटो पत्रकारहरुले सहज ढंगले फोटो खिच्न पाउनु पर्नेमा समेत जोड दिएका थिए । त्यसैगरी राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समुहका केन्द्रिय अध्यक्ष राजेन्द्र चित्रकारले फोटो पत्रकारिता गर्न सहज र सजिलो नभएको तर पछिल्लो समय बढेर गएको फोटो पत्रकारिताको आकर्षण प्रति प्रशंसा गर्दै अन्तराष्ट्रिय फोटोग्राफी दिवसको शुभकामना दिएका थिए ।


कार्यक्रमलाई राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समुहका महासचिव प्रदिपराज वन्त, प्रमुख जिल्ला अधिकारी भगीरथ पाण्डेय, पत्रकार महासंघ ३ नम्बर प्रदेशका सल्लाहकार गिरिजा अधिकारी, पत्रकार महासंघ धादिङ केन्द्रिय सदस्य हरिहर सिंह राठौंर, पत्रकार महासंघ धादिङ अध्यक्ष नवराज छत्कुली लगायतले शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गर्नु भएको थियो । कार्यक्रम स्थलमा धादिङ जिल्लाका पहिचान दिने ३०० भन्दा बढी फोटोहरु प्रदर्शनीमा राखिएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ भाद्र २०७६, सोमबार २०:३४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार दार्खाका दुई जना १७ बर्ष पछि पक्राउ

अदालतबाट कैद फैसलाको सजायँ पाएर पनि फरार रहँदै आएका अभियुक्तको खोजीलाई अभियानको रुपमा सञ्चालन गरिरहेको धादिङ प्रहरीले कर्तव्य ज्यान मुद्दामा फरार भएका धादिङका २ जना अभियुक्तलाई १७ बर्ष पछि पक्राउ गरेको छ.....

धादिङमा १०४ जनामा स्क्रब टाइफसको संक्रमण

धादिङ-प्रदेश नम्बर ३ का १३ जिल्ला मध्ये धादिङ जिल्लामा स्क्रब टाइफसबाट संक्रमण हुनेको संख्या सबै भन्दा धेरै.....

भुमेस्थानका सोनाम आठ किलो चरेससहित पक्राउ

धादिङं । काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका २ नागढुङ्गाबाट प्रहरीले आठ किलो चरेससहित एक जनालाई पक्राउ गरेको.....

सातौं धादिङ महोत्सव, २४ वटा बिषयगत समिति गठन

धादिङ २४ कात्तिक - सातौं धादिङ महोत्सव मुल आयोजक समिति र विभिन्न बिषयगत समितिको गठन गरिएको छ । महोत्सव आयोजनाको.....

आज हरिवोधिनी एकादशी , भगवान विष्णुको आराधना गरी मनाईंदै

आज हरिबोधिनी एकादशी, भगवान विष्णुको आराधना गरी मनाईंदैछ । असार शुक्ल एकादशीका दिन जलमा सयन भएका विष्णु अर्थात.....

Categories