लागूऔषध मुद्दामा फरार खनियाबासका लोकेन्द्र पक्राउ

483 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७४, २८ भाद्र बुधबार २१:२१

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

धादिङ -लागूऔषध मुद्दामा फरार प्रतिवादीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । धादिङ खनियाबास गाउँपालिका–२ का ३१ वर्षीय लोकेन्द्रबहादुर तामाङलाई काठमाडौं म्हेपीबाट केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरोले पक्राउ गरेको हो ।

timthumbकाठमाडौं गोंगबु मिलन टोलस्थित एक्स मलेसिया कञ्चनपुर गेस्टहाउसमा २६ चैत २०६३ मा धादिङका भीमबहादुर तामाङ, पासाङ डिकी तामाङ, टेवा तामाङ र कान्छीमाया तामाङसमेतले लागूऔषध बिक्री वितरण गर्न लागेकोमा प्रहरीले उनीहरूको साथबाट १ किलो २ सय ४० ग्राम लागूऔषध खैरो हेरोइन बरामद गरेको थियो ।

अनुसन्धान क्रममा लागूऔषध भीमबहादुर र पासाङले तत्कालीन समयमा भारतमा रहेका निज लोकेन्द्रबाट खरिद गरी ल्याई टेवा र कान्छीमायाको सहयोगमा ग्राहकको खोजी गरी ८ लाख रुपैयाँमा बिक्री गर्न लागेको भन्ने खुल्न आएको छ ।

अवैध लागूऔषध मुद्दामा काठमाडौं जिल्ला अदालतले भीमबहादुर र पासाङलाई १५ वर्ष कैद र ६ लाख जरिवाना गरेकोमा भीमबहादुर हाल जिल्ला कारागार धादिङमा तथा पासाङ केन्द्रीय कारागार सुन्धारामा थुनामा रहेका छन् ।

यसैगरी टेवा र कान्छीमायालाई ७ वर्ष ६ महिना कैद र ३ लाख रुपैयाँ जरिवाना फैसला भएकोमा निजहरूले सजाय भुक्तान गरिसकेका छन् । फरार प्रतिवादी लोकेन्द्रको हकमा काठमाडौं जिल्ला अदालतले २६ माघ २०६६ मा फैसला गर्दै उल्लिखित लागूऔषध मुद्दा मुल्तबीमा राख्ने निर्णय गरेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७४, २८ भाद्र बुधबार २१:२१ मा प्रकाशित