बैकिङ पहुँच नभएका धादिङका ६ वटै स्थानीय तहमा खुल्ने भो बैंक

2148 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ चैत्र २०७४, बिहीबार २२:५२

सम्पादक: धादिङ न्यूज

बैंकिङ पहुँच नपुगेका धादिङको ६ वटा स्थानीय तहमा  आगामी असार मसान्त भित्र अनिवार्य रुपमा बैकंको शाखा स्थापना गरी संचालनमा आउने भएको छ ।प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा वाणिज्य बैकको शाखा खोल्नु पर्ने सरकारी निर्णय अनुसार नेपाल राष्ट्रबैंकले समयसीमा नै तोकेर वाणिज्य बैंकहरुलाई स्थानीय तहमा शाखा बिस्तार गर्न निर्देशन दिएको हो ।

तोकिएको समयभित्र शाखा बिस्तार नगर्ने वाणिज्य बैंकलाई कडा कारबाही हुने भन्दै नेपाल राष्ट्रबैंक बैंक तथा बित्तीय संस्था नियमन विभागले सर्कुलर जारी गरेको हो ।

चैत १४ गते बुधबारको मितिमा वाणिज्य बैंकहरुका लागि जारी गरिएको सर्कुलरअनुसार आगामी बैशाखभित्र २४३ स्थानीय तहमा तोकिएका वाणिज्य बैंकहरुले बैंक शाखा स्थापना गरी संचालनमा ल्याइसक्नुुपर्नेछ । जस अनुसार धादिङको सिद्धलेकमा कुमारी बैक, ज्वालामुखी र त्रिपुरासुन्दरीमा मेघा बैक संचालनमा आईसक्नु पर्नेछ ।

त्यसपछि ११६ स्थानीय तहमा तोकिएका वाणिज्य बैंकहरुले ०७५ असार मसान्तसम्म शाखा संचालनमा ल्याइसक्न निर्देशन दिइएको छ । यस चरणमा गंगाजमुनामा नेपाल एसबिआई बैक, खनियबास र रुवीभ्यालीमा बैक अफ काठमाण्डुको शाखा स्थापनाभई संचालनमा आईसक्नु पर्नेछ ।

केही बैंकहरुले आफू पुग्ने ठाउँको प्रतिबद्धता जनाएको भएपनि केहीले चाहिँ पूर्वाधार अभावको समस्या देखाउँदै ती ठाउँमा जानबाट पछि हट्न खोजिरहेका छन् ।

धादिङको १३ स्थानीय तह मध्ये नीलकण्ठ र धुनिवेसी नगरपालिकाको साथै थांक्रे,गल्छी, गजुरी,वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकामा सरकारी स्वामित्वको राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक,कृषि विकास बैंकका साथै नीजी क्षेत्रका वाणिज्य बैंकहरु सानिमा, माच्छापुछ«े, ग्लोवल आईएमई,प्रभु,हिमालयन, एभरेष्ट,एनआईसि एसिया,एनवि, एनएमवि,सेञ्चुरी लगायतका बैकका शाखाहरु संचालनमा रहेका छन । सदरमुकाम धादिङबेसी पछि सबैभन्दा धेरै बैकहरु गल्छी गाउँपालिकामा खुलेका छन । यस गाउँपालिकामा अहिले सम्म वाणिज्य तर्फ ग्लोवल आईएमई, एनवि, एनएमबी,बैक अफ काठमाण्डु सञ्चालनमा आईसकेको छ भने विकास बैक तर्फ मुक्तिनाथ विकास बैक सञ्चालनमा रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१५ चैत्र २०७४, बिहीबार २२:५२ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

बिष्णु ठकुरी र अनुमती नेपालीको मनै फाट्यो नि

धादिङ । सञ्चारकर्मी बिष्णु ठकुरी र कलाकार अनुमती नेपालीको अभिनयमा म्युजिकल स्टोरी नाम दिईएको म्युजिक भिडियो “मनै फाट्यो नि” सार्वजनिक भएको छ । धादिङको धुनिबेशी घर भएका ठकुरीलाई विभिन्न टेलिचलचित्रहरुमा.....

धादिङ लगायत ३१ जिल्लाका सिडियो सहित ५२ सहसचिव र उपसचिवको सरुवा

धादिङ । सरकारले धादिङ लगायत ३१ जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीसहित गृह मन्त्रालय मातहतका ५२ सहसचिव र उपसचिवको.....

सुत्केरीढुंगाबाट त्रिशूली नदीमा खसेको ट्याङ्करले तिर्‍यो २१ लाख

धादिङ । नक्कली दुर्घटना गराएर भ्रम फैलाउनुका साथै तेल नष्ट गरेको आरोपमा एक ट्याङकर धनीबाट नेपाल आयल निगमले २१.....

ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारका बालबालिकालाई शैक्षिक सामाग्री वितरण

धुनिबेसी- ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारहरुका बालबालिकाहरुको पढाईलाई निरन्तरता दिनको लागि शैक्षिक.....

पुल निर्माणको म्याद सकियो, तयार भएन पुल

धादिङ-त्रिशूली नदीमा सात स्थानमा मोटरेबल पुल निमार्णाधीन छन् । ती पुल निर्माण गर्ने म्याद गत पुस मन्सान्तमा.....

Categories