सिद्धलेक गाउँपालिकामा आप्रवासी कामदार हंकहित संरक्षण केन्द्र गठन

735 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७४, २० चैत्र मंगलवार २०:१५

सम्पादक: धादिङ न्यूज

सिद्धलेक–आप्रवासी कामदार हंकहित संरक्षण केन्द्र सिद्धलेक गाउँपालिकाको अध्यक्षमा शम्भु अर्याल निर्वाचित हुनुभएको छ । मंगलबार धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर ४ स्थित बुङचुङमा भएको भेलाले अर्यालको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको छ ।
समितिको उपाध्यक्षमा छन्द बहादुरभट्ट, सचिवमा हरि सिलवाल र कोषाध्यक्षमा डिल्लीप्रसाद पौडेल चयन हुनुभएको छ । यसैगरी समितिको सदस्यहरुमा बल बहादुर श्रेष्ठ, रामप्रसाद सिलवाल र निरज मगराती चयन हुनुभएको छ भने बाँकि दुई सदस्य भने पछि थपिने आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्र धादिङले जनाएको छ ।
आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्र धादिङको अध्यक्ष खेमनारायण श्रेष्ठको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा सिद्धलेक गाउँपालिकाका अध्यक्ष प्रेमनाथ सिलवालको प्रमुख आतिथ्य र सिद्धलेक गाउपालिकाका प्रशासकिय अधिकृत लक्ष्मण प्रसाद भट्टराईको विषेश आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाज सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती, वडा नम्बर ३ का वडा अध्यक्ष देवबहादुर पुलामी, सुरक्षित आप्रवासन सामि परियोजनाका जिल्ला परियोजना संयोजक कमलबहादुर रोकाय र सुरक्षित आप्रवासन सामी परियोजनाका कार्यक्रम संयोजक गँगा सुवेदीको आतिथ्य रहेको थियो ।
सुरक्षित आप्रवासन सामी परियोजनाका कार्यक्रम अधिकृत दिल बहादुर रम्तेलले सहजीकरण गर्नृभएको भेलामा सिद्धलेक गाउँपालिकाबाट विदेश गई नेपाल फर्किएका ५१ जना युवाहरुको सहभागीता रहेको थियो ।
भेलामा सहभागी युवाहरुले युवाहरुलाई स्वदेशमै रोजगारीको अवसर सिर्जना गर्नका लागि सरकारले युवा लक्षित कार्यक्रम ल्याउनुपर्ने धारणा राखेका थिए । बैदेशिक रोजगारको कारण गाउँघरमा विभिन्न समस्या परेको भन्दै उनीहरुले बैदेशिक रोजगारलाई सुरक्षित र भरपर्दो बनाउनको लागी स्थानीय सरकारले महत्वपुर्ण भुमिका खेल्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।
कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्दै प्रमुख अतिथी सिलवालले बैदेशिक रोजगारमा देखिएको समस्या न्युनीकरणको लागी गाउँपालिकाले महत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने बताउनुभयो । अबको कार्य योजनामा बैदेशिक रोजगारको विषय समेट्ने गरी काम अगाडी बढाउने पनि उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो ।
यसैगरी कार्यक्रमका विशेष अतिथी भट्टराईले गाउँपालिकाले अवका दिनमा युवा लक्षित कार्यक्रम ल्याउने बताउनुभयो । बैदेशिक रोजगारको विषय हामी सबैको सरोकार भएको भन्दै उहाँले यस्तो कार्यलाई सबैले सहयोग गर्नुपर्ने बताउनुभएको थियो ।
कार्यक्रममा सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक रुपाखेतीले सञ्जाल गठन गर्नुको उद्देश्य र सामी परीयोजनाले गर्ने कामको विषयमा जानकारी गराउनुभएको थिया भने कार्यक्रममा सामी परियोजनाका जिल्ला परियोजना संयोजक कमल बहादुर रोकायले परियोजनाले गर्ने काम र धादिङको अवस्थाको बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो ।
यसैगरी सुरक्षित आप्रवासन सामी परियोजनाका कार्यक्रम संयोजक सुवेदीले सञ्जाल गठनको प्रक्रिया र यसको महत्वको विषयमा सहजिकरण गर्नुभएको थियो । आप्रवासी कामदार हकहित संरक्षण केन्द्र धादिङको आयोजना,चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाज सिङस धादिङ द्वारा सन्चालित सुरक्षित आप्रवासन सामी परियोजनाको सहयोगमा कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७४, २० चैत्र मंगलवार २०:१५ मा प्रकाशित