जनप्रतिनिधिहरुलाई बैदेशिक रोजगार सम्बम्धी अभिमुखीकरण

697 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ जेष्ठ २०७५, बुधबार २२:०३

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ ९ जेठ -बैदेशिक रोजगारलाई सुरक्षित,भरपर्दो र लाभदायी बनाउनको लागी धादिङ जिल्लाको निलकण्ठ नगरपालिका र ज्वालामुखी गाउँपालिकाका प्रतिनिधिहरुले प्रतिबद्धता जनाएका छन् ।

गाउँपालिका र नगरपालिकाका निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरुले आफ्नो वडाबाट युवाहरुलाई स्वरोजगार बनाउनका लागी आवश्यक पर्ने नीति निर्माणमा पहल गर्ने बताउनुभएको छ । बैदेशिक रोजगारमा जाने युवाहरुलाई सुचना,सिप,न्याय र मनोसामाजिक परामर्श सेवाको लागी वडा स्तरमा आफ्नो तर्फबाट सक्दो सहयोग गर्ने बताउनुभएको छ । यसैगरी वैदेशिक रोजगारको कारण सृजित समस्या समाधानको लागी उद्धार तथा राहत कोष व्यवस्था र सुचना तथा परामर्श केन्द्र स्थापना गर्न पालिका स्तरमा पहल गर्ने प्रतिबद्धता जनाउनु भएको छ ।
चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाज सिड्स धादिङको आयोजना र सुरक्षित आप्रवासन सामि परियोजनाको आर्थिक सहयोगमा सम्पन्न भएको एक दिन वडा स्तरमा छनौट भएका निर्वाचित वडा सदस्यहरुबाट सम्पर्क व्यक्तिहरुको लागी आयोजना गरिएको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा २५ जना वडा सदस्यहरुको सहभागीता रहेको थियो ।
कार्यक्रममा जिल्ला परियोजना संयोजक कमलबहादुर रोकायले बैदेशिक रोजगारको वर्तमान अवस्था र चुनौतीको बारेमा सहभागीहरुलाई जानकारी गराउनुभएको थियो । साथै सिड्स÷सामी परियोजना संयोजक गँगा सुवेदीले जिल्लामा सन्चालित सुरक्षित आप्रवासनको बारेमा गरिएको क्रियाकलाप र स्थानीय निकाय सँगको साझेदारीमा गरिएको कार्यक्रमको बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो ।
यसैगरि सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेतीले बैदेशीक रोजगारमा देखीएको समस्या,न्युनीकरणको लागी स्थानीय तहले खेल्नुपर्ने भुमिका र युवाहरुको सुरक्षाको लागी आवश्यक नीति नियमको बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो । कार्यक्रममा कार्यक्रम अधिकृत दिल बहादुर रम्तेलले बैदेशिक रोजगारको कारण सृजित भएका समस्याहरुको बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ जेष्ठ २०७५, बुधबार २२:०३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारका बालबालिकालाई शैक्षिक सामाग्री वितरण

धुनिबेसी- ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने कामदारहरुका बालबालिकाहरुको पढाईलाई निरन्तरता दिनको लागि शैक्षिक सामाग्रीहरु बितरण गरिएको छ । धुनिबेसी नगरपालिकामा रहेको जाल्पादेवी ईट्टा उद्योगमा काम गर्ने मजदुरका.....

पुल निर्माणको म्याद सकियो, तयार भएन पुल

धादिङ-त्रिशूली नदीमा सात स्थानमा मोटरेबल पुल निमार्णाधीन छन् । ती पुल निर्माण गर्ने म्याद गत पुस मन्सान्तमा.....

धादिङमा समाचारमूलक डिजिटल पत्रिका बढ्दै

धादिङ जिल्लालाई मुख्य कार्यक्षेत्र बनाएर धादिङबाट शुक्रवारदेखि  'जनचासो डट कम' नयाँ अनलाइनको अनौपचारिक शुरुवात.....

‘लिगलिगे साइकल दौड’मा धादिङ गल्छीका मल्ल प्रथम

गोरखा — ‘लिगलिगे साइकल दौड’को उपाधि एपिएफमा कार्यरत धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर १ घर भएका लक्ष्मण.....

हाईवे र सरस्वती बचत तथा ऋण सहकारी संस्था बिच एकीकरण

धादिङ,२ फागुन -   धादिङ जिल्लाको गल्छी र थाँक्रे गाउँपालिकामा रहेका समान प्रकृतिका दुईवटा बचत तथा ऋण सहकारी.....

Categories