किराञ्चोक कृषि सहकारीको भवन शिलान्यास

1045 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७५, १७ जेष्ठ बिहीबार ०७:१७

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

किराञ्चोक– किराञ्चोक कृषि सहकारी संस्था लिमिटेडको भवन शिलान्यास गरिएको छ । गजुरी गाँउपालिका अध्यक्ष राजेन्द्र विक्रम बस्नेतले वुधवार भवनको शिलान्यास गरेका हुन । कृषि सहकारीले आर्थिक सम्वृद्धि योगदान पु¥याउने भएकाले भवन निमार्णमा सहयोग गरिएको हो । गाँउपालिकाले सहकारी ऐन बनाई सकेकाले सहकारी संघसंस्थालाई गाँउपालिकाले नियमन गर्ने र आवश्यकता अनुसार सहयोग गर्ने बताउदैं शेयर सदस्यहरुलाई सहकारीले राम्रो सेवा दिन सक्नु पर्ने बताए । अझ वैक तथा वित्तिय संस्था नभएको स्थानमा सहकारीले नै वैंक काम गर्नु पर्ने बताए ।
२०६५ सालमा स्थापना भएको सहकारी संस्थामा ४८७ जना शेयरधनी रहेकाछन् । चालु आवमा गजुरी गाँउपालिकाबाट पाँच लाख, शान्ती नेपालको तीन लाख र श्रमदान ६० हजारको काम हुने संस्थाका अध्यक्ष राजेन्द्र कुमार बस्नेतले बताए । भवन शिलान्यास कार्यक्रममा गजुरी गाँउपालिका वडा नं. ७ का वडा अध्यक्ष केशव अधिकारी, वडा नं. ८ का वडा अध्यक्ष राजकुमार ढुंगाना , प्रमुख प्रशासकीय अधिकृति गोपाल वगाले, प्रशासकीय अधिकृत देवीलाल सापकोटा , शान्ती नेपाल धादिङका कार्यक्रम संयोजक विष्णु भट्ट, सञ्चालक समिति सदस्यहरु, निमार्ण समितिका पदाधिकारीहरु र शेयर सदस्यहरुको उल्लेखनिय उपस्थिती रहेको थियो ।भवन बनाउन स्थानीय अर्जुनकुमार अधिकारी,रामवहादुर अधिकारी र विन्दा अधिकारीले २ २ आनाका दरले ६ आना जग्गा संस्थालाई उपलव्ध गराएका हुन ।
भवन साढे दुई तल्लाको हुने र २ वटा हल, २ कोठामा अफिस, २ कोठा गोदाम, २ अतिथी गृह रहने छ । यस संस्थाले स्थापनाकाल देखि नै कृषिजन्य वीउविजन र मल विक्री गर्दै आएको छ । भवन निमार्ण सम्पन्न हुन करिव ५८ लाख लाग्ने अनुमान गरिएको भवन निमार्ण समितिका अध्यक्ष राम बहादुर अधिकारीले बताए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७५, १७ जेष्ठ बिहीबार ०७:१७ मा प्रकाशित