सल्लाघारीमा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा ३ जना घाइते,एकको अवस्था गम्भिर

1183 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७५, ७ आश्विन आईतवार १५:४८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ-घरपोत्ने रातो माटो खन्नेक्रममा ढिस्कोले पुरिंदा धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ९ को सल्लेघारी ३ जना महिला घाइते भएका छन् । घाईते मध्ये एकको अवस्था गम्भिर रहेको छ । गम्भिर घाईतेलाई हेलिकप्टरबाट काठमाण्डौं लगिएको छ ।
आईतबार विहान करिब ९ बजे दशैंका लागि घरपोत्ने रातो माटो लिन गएका नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ९ काफलपानीका २५ बर्षिया बालकुमारी गुरुङ, २२ वर्षिया कुलमाया गुरुङ र २५ वर्षिया नीरमाया गुरुङ ढिस्कोमा पुरिएर घाईते भएका थिए । घाइतेहरुमध्ये बालकुमारी गुरुङको अवस्था गम्भीर रहेकोले उनलाई उपचारको लागि हेलिकप्टरबाट काठमाडौं लगिएको छ । वालकुमारीको अहिले त्रिभुवन विश्वविद्यालय तथा शिक्षण अस्पताल महाराजगंज काठमाडौंमा उपचार भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ । अर्को घाईते निरमायालाई पनि एम्बुलेन्स मार्फत काठमाण्डौं पठाईएको । कुलमायाको भने जिल्ला अस्पताल धादिङबेसीमा उपचार भईरहेको छ ।
माटो खन्दै गर्दा ढिस्को भत्किएर मानिसलाई च्यापेपछि स्थानीयले तत्काल उद्धार गरी घाईतेहरुलाई उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल धादिङबेसी ल्याएका थिए । दशैं नजिकिदै गरेका कारण दशैमा रातोमाटोले घर पोत्न र घर रंगाउन माटो लिन गएका थिए । यस अघिका वर्षहरुमा पनि सोहि स्थानमा माटो खन्ने क्रममा मानिसहरु माटोको ढिस्कोले पुरेर घाइते हुने गरेको भएपनि माटो खन्नेहरुले सुरुङ वनाएर भित्र पस्ने गरेका कारण ढिस्को भत्किएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७५, ७ आश्विन आईतवार १५:४८ मा प्रकाशित