ज्यानमुद्धामा फरार तिप्लिङका तीनजना पक्राउ

837 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७६, १६ बैशाख सोमबार १९:३८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ,१६ बैशाख – कर्तव्य ज्यान मुद्धामा अभियुक्त ठहर भई फरार रहेका धादिङका तीन जनालाई घटना भएको १२ बर्ष पछि प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । २०६३ साल कात्तिक ७ गते राती ८ बजेको समयमा धादिङको रुविभ्याली गाउँपालिका वडा नं २ स्थित कामी गाउँ साविकको तिप्लिङ गाविसमा २७ वर्षीय देवबहादुर बिकलाई देउसी खेल्न जान नमानेको भन्दै कुटपिट गरी हत्या गरि फरार रहेका ३ जना पक्राउ परेका हुन ।
बिरामी अवस्थामा रहेका देवबहादुरलाई हेम डल्ला बिक समेतका ८ जनाले कुटपिट गर्दा घाईते भएको र घाईते भएका उनलाई स्वास्थ्यकर्मी बोलाएर घरमै उपचार गर्दै गर्दा मृत्यु भएपछि सोही दिन नै शव चिमडाँडामा जलाईएको प्रहरीले जनाएको छ । घटनापछि कर्तव्य ज्यान मुद्धामा अभियुक्त ठहर भएपछि फरार रहेका तीन जना अभियुक्त साँढे १२ बर्ष पछि पक्राउ गर्न सफल भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।
घटनामा संलग्न ८ जना मध्ये फरार रहेका तीनजनालाई २०७६ बैशाख ११ र १५ गते प्रहरीले पक्राउ गरी बैशाख १६ गते जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गरेको छ । गत बैशाख ११ गते काठमाडौँको गौशलाबाट ४० वर्षीय सार्की बिकलाई पक्राउ गरिएको थियो उनलाई दुई वर्ष कैद सजायँ तोकिएको छ । त्यस्तै आइतबार थप दुईजनालाई पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । रुविभ्याली गाउँपालिका २ बस्ने ५९ वर्षीय बमहादुर बिकलाई तिप्लिङको कामी गाउँबाट पक्राउ गरिएको छ भने सोही ठाउँका ३४ वर्षीय हेम डल्ला बिकलाई रसुवाको आमा छोदुङमो गाउँपालिका ५ प्राजुङबाट पक्राउ गरिएको प्रहरीले  जानकारी दिएको छ । बमबहादुर र डल्ला दुवैलाई २० वर्ष कैद तोकिएको धादिङका प्रहरी नायव उपरिक्षक राजकुमार वैदवारले जानकारी दिनुभयो ।
घटनामा संलग्न रुविभ्याली गाउँपालिका –२ बस्ने ४५ वर्षीय पूर्णबहादुर बिकलाई २०६४ भदौ ११ गते नै पक्राउ गरिएको थियो । उनलाई १० वर्ष कैद जरिवाना तोकिएको छ । त्यस्तै सोही ठाउँका ३१ वर्षीय मंगले कामी भन्ने डिलबहादुर बिकलाई २०७३ साल जेठ ३ गते पक्राउ गरी कारागार चलान गरिएको थियो उनलाई पनि २ वर्ष कैद तोकिएको बैदवारले वताउनुभयो । पूर्णबहादुर र डिलबहादुर दुवैले कैद सजायँ भुक्तान गरी सफाइ पाइसकेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जानकारी दिएको छ ।
घटनामा संलग्न अमृता बिक र पंचमाया बिकले पनि अदालतबाट सफाई पाइसकेका छन् । अर्का आरोपी रुविभ्यालीकै २८ वर्षीय कालु बिकलाई २० वर्षको कैद तोकिएकोमा उनको दुई वर्ष अगाडि नै मृत्यु भएको भनि परिवारले प्रहरीलाई जानकारी दिएकोले यस विषयमा अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले वताएको छ ।
घटनापछि मृतकका भाई गमबहादुर बिकले प्रहरीमा उजुरी दिएका थिए । उजुरीका आधारमा फरार अभियुक्त पक्राउ बिशेष अभियान अन्तरगत विभिन्न ठाउँबाट पक्राउ गर्न सफल भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका प्रहरी उपरीक्षक बैदवारले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७६, १६ बैशाख सोमबार १९:३८ मा प्रकाशित