धादिङमा छुट्टाछुट्टै दुर्घटनामा परि दुई दिनमा १४ जनाको मृत्यु

721 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७६, ६ जेष्ठ सोमबार ०६:४६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ, ६ जेठ – शनिवार र आईतबार धादिङ जिल्लाका विभिन्न स्थानमा भएका छुट्टाछुट्टै दुर्घटनामा परि १४ जनाको मृत्यु भएको छ । काँकडभिट्टाबाट काठमाण्डौं आउँदै गरेको रात्री वस आईतबार विहान गजुरी गाउँपालिकाको बन्छेटारमा सडकबाट त्रिशूली नदीमा खस्दा ९ जनाको मृत्यु भएको छ । दुर्घटनामा परि चार जनाको घटनास्थलमा र पाँच जनाको उपचारका क्रममा मृत्यु भएको हो ।

आईतबारनै  काठमाण्डौबाट पोखरा घुम्न निस्केका एक युवा धादिङमा पौडी खेल्ने क्रममा नदीमा डुवेर एक जनाको मृत्यु भएको छ ।
गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ चिरौँदीमा ओर्लिएर त्रिशूली नदीमा नुहाउन गएका बझाङका २५ वर्षीय मनोज बोहोराको नदीमा डुवेर मृत्यु भएको इलाका प्रहरी कार्यालय गजुरीका प्रहरी निरिक्षक नबराज ढुंगेलले जानकारी दिनुभयो । काठमाण्डौबाट मोटरसाइकलमा चार जना आएकामा उनिहरु चिरौंदीमा रोकिएर त्रिशूली नदीमा नुहाउन गएका थिए । पौडी खेल्नेक्रममा डुबेपछि समयमै उद्धार हुन नसक्दा बोहोराको मृत्यु भएको हो ।

यसै गरी धादिङको नौबिसेमा भएको दुर्घटनामा परेर एक युवकको ज्यान गएको छ । धार्केबाजारबाट नौबिसेतर्फ जाँदै गरेको बा ३५ प ९३९१ नम्बर को मोटरसाइकललाई नम्बर नखुलेको सवारी साधनले ठक्कर दिंदा धुनीबेसी नगरपालिका वडा नम्बर १ का ३० वर्षीय दिपेश घलानको मृत्यु भएको इलाका प्रहरी कार्यालय खानीखोलाले जनाएको छ । मोटरसाइकललाई ठक्कर दिने सवारी साधनको खोजी भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका सूचना अधिकारी प्रहरी नायव उपरिक्षक प्रकाश विष्टले जानकारी दिनुभयो । त्यसै गरी बाटो निर्माण गर्दा खोलाबाट ग्राभेल निकालिएको खाल्डोमा डुबेर धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको ताल्तीमा एक बालकको मृत्यु भएको छ ।

त्यसै गरी धादिङको बेनिघाट रोराङ गाउँपालिका २ स्थित ताल्तीमा निर्माण हुँदै गरेको ह्वासिन नारायणी सिमेन्ट उद्योगमा जाने बाटो निर्माण गर्न मलेखुखोलाबाट ग्राभेल निकाल्दा खोलामा बनेको खाल्डो डुवेर गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ का ८ बर्षिय केदार गिरीको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । शनिबार पौडी खेल्न गएका तीनजना मध्ये गिरीको खाल्डोमा डुवेर मृत्यु भएको थियो । सडक खन्दा लापरवाही भएको भन्दै गजुरी गाउँपालिकाका स्थानीय वासीले विरोध जनाउँदै आएका छन् । मृतकको परिवारलाई वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको तर्फबाट १० लाख क्षतीपुर्ति दिने सहमती भएपछि बालकको शव आईतबार मात्रै आफन्तहरुले बुझेका थिए ।

यसै गरी आईतबार नै नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ७ मस्र्याङछापका ५८ बर्षिय एक वहादुर लामिछाने मगरको रुखबाट लडेर घाईते भएको अवस्थामा उपचार गर्न लैजांदै गर्दा मृत्यु भएको छ । रुखबाट लडेर गम्भिर घाईते भएका मगरलाई जिल्ला अस्पतालमा प्रारम्भिक उपचार गराई थप उपचारका लागि काठमाण्डौं लैजानेक्रममा मृत्यु भएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७६, ६ जेष्ठ सोमबार ०६:४६ मा प्रकाशित