ज्यामरुङमा निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न

849 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७६, १ माघ बुधबार ०७:१७

सम्पादक: धादिङ न्यूज

ज्यामरुङ-आधारभूत स्वास्थ्य सेवा सहज ढंगबाट गाउँमै उपलव्ध गराउने उद्धेश्यले धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिकाको वडा नम्बर १० मा रहेको स्थानापति माविमा एक दिने निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ ।

शिविरमा निःशुल्क सामान्य चिकित्सा, सुगर र रक्तचाप मापन तथा दन्त परिक्षण गरिएको थियो । शिविरमा १६८ जनाको सामान्य स्वास्थ्य परिक्षण,१९३ जनाको दन्त परिक्षण गरिएको थियो । कार्यक्रममा १४४ जना लाई सरसफाइ सामाग्रीका साथै ६० जना बिद्यार्थीलाई टोपी ,झोला र स्टेसनरी बितरण गरिएको थियो ।


शिविर रोटरी क्लब धादिङ, रोटरी क्लब रुद्रमति काठमाडौ, रोटरी क्लब न्युजर्सी युएस,आशा परियोजना, रोट्रायाक्ट क्लब, नेपाल हृदयरोग निवारण प्रतिष्ठान धादिङ शाखा , हेडस नेपाल धादिङ शाखा, युनिटी स्वास्थ्य सहकारी , नवदिप बचत तथा ऋण सहकारी सस्था,स्थानपति माबि,नीलकण्ठ १० नम्बर वडा कार्यालयको सहकार्यमा सम्पन्न भएको हो ।

हेड्स नेपाल धादिङ शाखाले साबुन, तुथपेष्ट, ब्रस,रोटरी क्लबको तर्फबाट खेलकुद तथा सेनेटरी प्याड ,स्टेसनरी र प्राथमिक उपचार सामाग्री वितरण गरिएको थियो ।
रोटरी क्लबको तर्फबाट कुमारीदेबि माबिका ७५ जना विद्यार्थीलाइ झोला तथा स्टेसनरी सामाग्री बितरण गरिएको छ भने रोटरी क्लब न्युजर्सी अमेरिकाका रोटरीयन तुलसी महर्जनले रोटरी क्लब धादिङको सहकार्यमा बिद्यालयलाई डेक्स बेन्च ,ईलाइब्रेरी, साइन्स ल्याब, कम्प्युटर ल्याब लगायतका भौतिक सुधारमा सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाएका छन् ।


सोमबार सम्पन्न भएको स्वास्थ्य शिबिरमा डाक्टर मदन थपलिया , रोटरीयन डाक्टर रामचन्द्र रिजाल , डाक्टर पवन के सि, दन्त स्वास्थ्यकर्मि रोटरीयन मिलन बराइलि लगायत अन्य स्वास्थ्य कर्मिको सहभागिता रहेको थियो स्वास्थ्यकर्मी कृष्णलाल उप्रेतीले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७६, १ माघ बुधबार ०७:१७ मा प्रकाशित