शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

3008 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७६, १ फाल्गुन बिहीबार ०६:५१

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको आयोजनामा नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ३ खुल्लामञ्चमा आयोजना गरिएको महोत्सवको पूर्व प्रधानमन्त्री एवम् नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दहालबाट उद्घाटन हुने भएको छ । महोत्सवको उदघाटन हुनुअघि शुक्रवार सदरमुकाम धादिङबेसीका विभिन्न भागबाट पञ्चैवाजा,जातीय तथा साँस्कृतिक पहिचान सहितका झाँकी निकालिने आयोजकले जनाएको छ ।

‘धादिङको दिगो विकास र अर्थतन्त्रको आधार, कृषि पर्यटन जलस्रोत तथा उद्योगको पूर्वाधार’ भन्ने नाराका साथ महोत्सवको आयोजना गर्न लागिएको संघका अध्यक्ष रुद्रवहादुर खत्रीले बताउनुभयो ।

महोत्सवको मुख्य आकर्षणको रुपमा कृषि प्रदर्शनी, घरेलु तथा साना उद्योगबाट उत्पादित वस्तुको प्रदर्शनी, विभिन्न औद्योगिक उत्पादनको प्रदर्शनी तथा बिक्री वितरण रहेको आयोजकहरुले जानकारी दिएका छन् ।

यसैगरी हस्तकलाको प्रदर्शनी, जडीबुटी तथा बनपैदावारको प्रदर्शनी, खनिजजन्य उत्पादनको प्रदर्शनी गरिने छ । महोत्सवमा करिब १ सय ५५ वटा स्टल रहनेछ । महोत्सव करिब १ लाख ५० हजार दर्शकले अवलोकन गर्ने र १० करोडको कारोवार हुने लक्ष्य राखिएको आयोजकले दावी गरेको छ ।

महोत्सवमा भ्रमण बर्ष २०२० लाई सफल पार्न धादिङ जिल्लाको पर्यटकीय क्षेत्रहरुको प्रचारप्रसारका एवम् प्रवद्र्धनका कार्यहरु पनि हुनेछ । पर्यटकीय क्षेत्रहरुको जानकारी गराउनुको साथै विभिन्न जातजातिको भेषभुषा झल्कने संस्कृतिको प्रदर्शनी महोत्सवमा रहनेछ । महोत्सवमा राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय कलाकारद्वारा कला प्रदर्शन, कृषि, दुग्धजन्य पदार्थ, हस्तकलाबाट निर्मित सामग्री, धादिङका खनिजजन्य पदार्थ, जडीबुटी प्रदर्शन तथा बिक्री स्टल राखिनेछ र महोत्सव अवधिभरि नै रमाइलो मेलामा विभिन्न मनोरन्जन लिन पनि सकिनेछ । विभिन्न स्वादका खानाका परिकार,राष्ट्रिय तथा जिल्लाका चर्चित ख्याती प्राप्त कलाकारहरुको दैनिक साँस्कृतिक प्रस्तुती पनि महोत्सवको आकर्षणका रुपमा रहने वताईएको छ ।

अघिल्ला महोत्सवहरु जस्तै यसपटक भ्रमण बर्ष प्रवद्र्धनका साथै धादिङको कृषि, पर्यटन, जलस्रोत तथा जिल्लाको समग्र आर्थिक तथा सामाजिक उत्थानको दिर्घकालिन लक्ष्यसहित महोत्सवको आयोजना गरिएको संघका महासचिव लोकनाथ डल्लाकोटीले बताउनु भयो । जिल्लाको मौलिक परम्परा, कला संस्कृतिको संरक्षण तथा सम्र्वद्धन, घरेलु उत्पादनलाई बजारिकरण गर्न सातौं धादिङ महोत्सवले सघाउ पुग्ने उहाँले वताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७६, १ फाल्गुन बिहीबार ०६:५१ मा प्रकाशित