थांक्रेमा रेडियो मार्फत एसइई पाठशाला

1373 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७७, २ बैशाख मंगलवार १५:०१

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

धादिङ, २ बैशाख – धादिङको थाक्रे गाउँपालिकाले एसईई परीक्षाको तयारीमा बसेका विद्यार्थीहरुका लागि लक्षित गरि रेडियो मार्फत एसईई पाठशाला सञ्चालन गरेको छ ।

थांक्रे गाउँपालिकाको धार्केमा रहेको कृषि रेडियोले उत्पादन गर्ने पाठशाला कृषि रेडियो, रेडियो राजमार्ग र रेडियो मान्खुवाट एकसाथ प्रसारण हुनेछ । हरेक दिन बिहान सवा ९ बजेदेखि १० बजेसम्म, दिउँसो सवा १२ देखि १ बजेसम्म, दिउँसो सवा ३ देखि ४ बजेसम्म र बेलुका सवा ५ बजेदेखि ६ बजेसम्म पाठशाला प्रशारण हुने कृषि रेडियोका स्टेशन म्यानेजर सरोज पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

एसइईको तयारीमा रहेका विद्यार्थीले आआफ्ना घरबाटै बिषय बिज्ञ शिक्षकले पढाएको विषयवस्तुका बारेमा ज्ञान लिन सकुन भनेर पाठशाला कार्यक्रम शुरु गरिएको थांक्रे गाउँपालिकाका निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत शेषकान्त पौडेलले बताउनुभयो । कोरोना महामारीका समयमा रेडियोको माध्यमबाट विद्यार्थीलाई घरमै बसेर अध्ययनमा सघाउ पुर्याउन सञ्चालन गरिएको पाठशाला कार्यक्रम प्रभावकारी हुने अभिभावकहरुले वताएका छन् ।

कोरोनाको कारण एसइई सुरु हुने दिनको अघिल्लो साँझ सरकारले अर्को सूचना जारी नहुँदासम्मको लागि परीक्षा स्थगन गरेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७७, २ बैशाख मंगलवार १५:०१ मा प्रकाशित