सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

2083 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७७, ७ आश्विन बुधबार ११:५८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

थाक्रे, ७ असोज
संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।

 सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा लामो समयदेखी  कर्मचारीहरुले किर्तेरुपमा किसानहरुको नामबाट ऋण प्रवाहगरी अपचलन गरेको भन्दै छानविनको माग राखी कार्यालयको मुल गेटमा ताला लगाएका हुन । सहकारीका कर्मचारीहरुले आफुखुसी रु.६७ लाख ५० हजार रुपैया सदस्यहरुको नामबाट ऋण निकाली आंफैले प्रयोग गरेको  छानविन समितिले किटान गरेको थियो ।

 छानविन समिति दिएको प्रतिवेदन पछि कर्मचारीहरुले आंफुहरुबाट गल्ती भएको भन्दै ऋण लगानीका नाममा लिईएको रकम संस्थामा फिर्ता गरेका थिए । आरोप लागेका कर्मचारीले पदबाट राजिनामा दिएका छन् । उनिहरुको राजिनामा पछि पाउने सेवा सुविधाका बिषयमा शेयर सदस्यहरुले आपत्ति जनाउँदै विरोध जनाएका छन् ।

छानविनमा देखिएको रकम संस्थाले असुलउपर गरेतापनि थप छानविन गर्नुपर्ने र निजहरुको सेवा अवधिमा विभिन्न गलत तरिकाबाट प्रोत्साहन भत्ता स्वरुप दिनुपर्ने देखिएको रकम भुक्तानी दिने भन्ने सञ्चालक समितिको निर्णय भएको भन्दै संस्थामा मिति  असोज ६ गते तालाबन्दि गरेका छन् ।

तालाबन्दि भएको अवस्थामा सहकारीबाट हुने सेवा प्रवाह प्रभावित बनेको छ । संस्थामा तालाबन्दि भएको विषयमा सञ्चालक समितिको तर्फबाट आज एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गरी वास्तविक विषयमा जानकारी गराउँदै भोली ८ गतेको लागी छलफल गर्न आह्वान गरेको छ । संस्थाले विगत समितिहरु हुँदाबखत देखीनै कर्मचारीहरुले आफुखुसी गलत तरिकाबाट ऋण प्रवाह भएको र वर्तमान अवस्थामा विभिन्न शेयर सदस्यहरुको समेत गुनासो प्राप्त भएको आधारमा छानविन समिति बनाई छानविन गर्दा उक्त रकम फर्जी देखिएको अवस्थामा कर्मचारीहरुले राजीनामा दिएको अवस्था र निजउपर छानविनमा देखिएको रकम असुलउपर गरिसकिएको र वाँकी छानविन प्रकृयाको लागी निजहरुको सम्पत्ती समेत दृष्टि वन्धकी गरी छानविन प्रकृया अगाडी बढेको जानकारी गराएको छ ।

 सञ्चालक समितिले निजहरुबाट फर्जिदेखिएको रकम असुलउपर गरिएको र निजहरुले पाउने गत बर्षको लेखापरिक्षण प्रतिवेदनमा समेत देखिएको सेवाअवधि पछि पाउने सञ्चयकोष लगाएतको रकम दिने निर्णय भएता पनि छानविन प्रकृया अन्त्य नभएको संस्थाका अध्यक्ष बद्रि रुपाखेतीले विज्ञप्ति मार्फत जनाउनुभएकोछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७७, ७ आश्विन बुधबार ११:५८ मा प्रकाशित