प्रशंसा साना किसान कृषि सहकारी संस्थाको आठौ साधारणसभा सम्पन्न

1137 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७७, २८ पुष मंगलवार १६:२०

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

 

खनियावास – प्रशंसा साना किसान कृषि सहकारी संस्था लि को आठौ साधारणसभा सभा मंगलबार खनियावास गाउँपालिका वडा नं २ कोखिममा सम्पन्न भएको छ ।

सहकारीका अध्यक्ष गेवापेसाङ तामाङको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा गैरसरकारी संस्था महासंघ बागमती प्रदेश समिति अध्यक्ष एवम प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्यालको प्रमुख आतिथ्य रहेको थियो । साधारणसभालाई समाजसेवी मंग तामाङ ,पन्थ तामाङ ,राज तामाङ ,खनियावास गापा वडा नं १ र २ का वडासदस्यहरु,झार्लाङ माविका शिक्षक प्रतिनिधि लगायत सहकारी शेयर सदस्यहरुको उल्लेख सहभागीता रहेको थियो ।

साधारणसभाले आब २०७६,७७ मा भएको आर्थिक तथा प्रगति प्रतिवेदन पारित र आगामी बर्षको निति तथा कार्यक्रम पारित गरेको छ । सहकारीमा ५ सय ७७ जना शेयर सदस्य ,३९ जना बाल बचतकर्ता रहेका छन् । कुल २२ लाख ७७ हजार शेयरपुँजी रहेको सहकारीले उदेश्य अनुरुप शेयर सदस्यको कृषिको माध्यमबाट जिविकोपार्जन रुपान्तरणको लागि आफ्नो कार्यक्रम संचालन गरेको प्रबन्धक प्रकाश तामाङले बताउनु भयो । कार्यक्रम सम्बोधन गर्दै प्रमुख अतिथि अर्यालले सहकारीले ग्रामीण भेगमा रहेर स्थानीय कृषि पेशा संलग्न शेयर सदस्यको आर्थिक सामाजिक विकासमा उल्लेख योगदान गरेकोमा धन्यवाद ज्ञापन गर्नु भएको थियो ।

सहकारीले अर्गानिक आलु खेती,अलैंची खेति,टिम्मुर खेती प्रबद्र्धन गर्ने शेयर सदस्यहरुको क्षमता विकासमा कार्य गरिएको पनि प्रबन्धक प्रकाश तामाङले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७७, २८ पुष मंगलवार १६:२० मा प्रकाशित