हुवासिनद्वारा अक्सिजन कन्सन्ट्रेटरसहित स्वास्थ्य सामग्री सहयोग

772 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७८, २१ जेष्ठ शुक्रबार १२:४५

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

धादिङ न्यूज
धादिङ, २१ जेठ । धादिङको बेनीघाटरोराङ गाउँपालिकामा रहेको हुवासिन सिमेन्ट उद्योगले वाग्मती प्रदेश सरकारलाई विभिन्न स्वास्थ्य सुरक्षा सामग्री उपलब्ध गराएको छ ।

चिनियाँ कम्पनी हुवासिनले वाग्मती प्रदेश सरकारको सामाजिक विकास मन्त्रालयलाई आठ थान अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर र ५०० थान एन्टिजेन किट उपलब्ध गराएको हो ।

कम्पनिका प्रतिनिधिले विहीवार सामाजिक विकास मन्त्री सरस्वती बस्नेतलाई स्वास्थ्य सामाग्रि हस्तान्तरण गरेका हुन । यसअघि कम्पनीले धादिङअस्पताल तथा सिद्धलेक, गजुरी र बेनीघाट रोराङ गाँउपालिकालाई पनि तीन दर्जन अक्सिजन सिलिण्डर उपलब्ध गराएको थियो ।

हुवासिन कम्पनिले गत वर्षको कोरोना महामारीको बेला धादिङ जिल्ला प्रशासन कार्यालय तथा विभिन्न गाउपालिकामा रु ५० लाख बराबरको स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराएको जनाएको छ । उद्योगले ताल्ती स्वास्थ चौकिको क्वारेन्टाइन निर्माणमा २ लाख र बेनिघाटरोराङ गाउँपालिकालाई छ लाख नगद पनि सहयोग गरेको थियो ।

तीन वर्ष अघिदेखि निर्माण कार्य शुरू गरेपनि बाढी र कोरोना महामारीको कारण उद्योगले ठुलो आर्थिक मार खेप्दै आएको जनाएको छ । उद्योगको निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा रहेपनि लकडाउन तथा महामारीको प्रकोपका कारण निर्माण कार्य प्रभावित बन्दै गएको छ ।

उद्योगले एक विज्ञप्ति मार्फत कोभिड महामारीको प्रकोप चाँडै नियन्त्रणमा आउने विश्वास व्यक्त गर्दै उपचारत कोरोना संक्रमितको स्वास्थ्यलाभ तथा दिवंगतप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली समेत व्यक्त गरेको छ ।

उद्योगका उप महाप्रबन्धक डिल्लीराज पोख्रेलले मानवजातिमाथिको यस चुनौतिको सामना आपसी सहयोग तथा स्वास्थ मापदण्डको पुर्ण पालनालेमात्रै सम्भव हुन सक्ने भन्दै सरकारलाई थप स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराउन प्रयासरत रहेको जनाएका छन ।

दैनिक तीन हजार मेट्रिक टन सिमेण्ट उत्पादन गर्ने अनुमति पाएको हुवासिनले नेपालको सिमेन्ट उद्योगमा १५ अर्ब रुपैयाँ लगानी गरेर अहिले उद्योग तथा पूर्वाधार निर्माण गरिरहेको छ । गत बर्षको कोरोना महामारी अघि घर फर्किएका चिनियाँ कामदार लकडाउनका कारण नेपाल फर्कन नपाउँदा लामो समय निर्माण कार्य प्रभावित हुन पुगेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७८, २१ जेष्ठ शुक्रबार १२:४५ मा प्रकाशित