रैकरखोला खानेपानी तथा सरसफाइ आयोजनाको उद्घाटन

163 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ असार २०७४, बिहीबार १२:३५

सम्पादक: Dhading News

pani-696x522धादिङ । सिद्धलेक गाउपालिका वडा नम्वर ५ कुम्पुरमा संचालित रैकरखोला खानेपानी तथा सरसफाइ आयोजनाको उद्घाटन गरिएको छ । भुकम्पपछि उत्पन्न खानेपानी समस्या समाधान गरि गाउबासीलाई राहत पु¥याउने उद्देश्यले अक्सफाम धादिङको सहयोगमा फोकस नेपाल धादिङले आयोजना संचालन गरेको हो । आयोजनाअन्तर्गत कुम्पुरमा पानीको ट्याङ्की निर्माण गरि प्रत्येक टोल टोलमा खानेपानीको धारा निर्माण गरिएको छ । यसरी गाउमा खानेपानी आएसँगै गाउबासीमा खुशियाली छाएको छ । आयोजनाको  सांसद गुरुप्रसाद बुर्लाकोटी र समाज कल्याण परिषद्का सदस्य सचिव डिल्लीप्रसाद भट्टले संयुक्त रुपमा धारा खोलेर उद्घाटन गर्नुभएको छ । भुकम्पपछि गाउमा खानेपानीको समस्या थियो । पानी लिन घण्टौं धाउनुपर्ने बाध्यता थियो । अहिले अक्साफाम र फोकस नेपालले गाउमा खानेपानीको व्यवस्था मिलाइदिएपछि समस्या समाधान भएको स्थानीयले बताएका छन् । पानी आएपछि जिविकोपार्जनसँगै तरकारी खेति, पशपालनमा समेत सहयोग मिलेको स्थानीयले बताएका छन् ।
कुम्पुरमा संचालन भएको उक्त खानेपानी आयोजनाबाट ७३ घरधुरी लाभान्वित भएका छन् । भुकम्पपछि अक्सफाम नेपाल र फोकस नेपालले सिद्धलेक गाउपालिकाको विभिन्न गाउमा गरि ५ वटा खानेपानी आयोजना संचालन गरेको छ । यसैबिच आजै रैकरखोला आयोजनाको अनुगमन पनि गरिएको थिया । अनुगमनमा सिद्धलेक गाउपालिका प्रमुख प्रेमनाथ सिलवाल, फोकस नेपाल र अक्सफामका कर्मचारीहरु लगायत पत्रकार टोलीको सहभागिता रहेको नागरिक पाटीले खबर लेखेको छ ।


१५ असार २०७४, बिहीबार १२:३५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....