धादिङमा कोरोना संक्रमित हुनेको संख्या ८२ पुग्यो

467 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३२ जेष्ठ २०७७, आईतवार ११:१३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ-धादिङमा केही दिन यता कोरोना संक्रमितहरुको संख्या थपिंदै गएको छ । जिल्लाका १३ स्थानीय तह मध्ये नीलकण्ठ नगरपालिकामा मात्रै कोरोना संक्रमितको संख्या ४१ पुगेको छ । जिल्लाभर ८२ जना संक्रमित देखिँदा आधा संख्या नीलकण्ठ नगरपालिकाको मात्रै रहेको छ ।

धादिङमा पछिल्लो समय कोरोना संक्रमितहरुको संख्या बढ्दै गएपनि समुदाय स्तरमा भने संक्रमण खासै देखिएको छैन। अधिकांश संक्रमित नेपाल भारत सीमा नाकासम्म पुगेर उद्धार गरि ल्याईएकाहरुनै रहेका छन्। लकडाउनको अवधिमा भारतका विभिन्न स्थानबाट सिमाना सम्म आएपछि अलपत्र हुनपुगेका आफ्ना नागरिकलाई धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिकाको साथै अन्य स्थानीय तहले निःशुल्क बसको व्यवस्था गरि उद्धार गरेर गाउँसम्म ल्याएका थिए।

भारतबाट आएर स्थानीय क्वारेन्टाईनमा बसिरहेका मध्ये नीलकण्ठ नगरपालिकाका २३ जनामा शनिबार कोरोना संक्रमण (कोभिड १९) पुष्टि भएको छ । सहिदशुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवा रोग अस्पताल टेकु काठमाडौँका डाइरेक्टर डा। सागरराज भण्डारीका अनुसार संक्रमित मध्ये ५ जना महिला र १८ जना पुरुष गरी २३ जना रहेका छन्। शनिवार पुष्टि भएका संक्रमितहरु सबै भारतबाट आई नीलकण्ठ नगरपालिकाको विभिन्न वडामा निर्माण गरिएको क्वारेन्टाईनमा बसिरहेकाहरु रहेको नीलकण्ठ नगरपालिकाले जनाएको छ ।

आरडिटि टेष्टमा पोजेटिभ आएकाहरुको गत जेठ २९ गते स्बाब संकलन गरी पिसिआर परिक्षणका राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला टेकु पठाईएको थियो। प्रयोगशालामा गरिएको परिक्षणमा शनिवार २३ जनाको रिर्पोट पोजेटिभ अर्थात कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसंगै नीलकण्ठ नगरपालिकामा संक्रमितहुनेको संख्या ४१ पुगेको नगरपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख बिष्णु रिजालले जानकारी दिनुभयो ।

शनिवार सांझ सम्ममा जिल्लाभर कोरोना संक्रमित हुनेहरुको संख्या ८२ पुगेको छ। नीलकण्ठ पछि जिल्लाको ज्वालामुखीमा २७ जना, त्रिपुरासुन्दरीमा ७ जना, सिद्धलेकमा २ जना र नेत्रावतीडवजोङ, गल्छी, थांक्रे, धुनिवेसी र गजुरीमा १/१ जना संक्रमित भेटिएका छन। संक्रमित देखिएका मध्ये तीन जना निको भएर घर फर्किएका छन भने अन्य उपचाररत छन्।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३२ जेष्ठ २०७७, आईतवार ११:१३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी संस्था लि. गोगनपानीमा तालाबन्दि, सञ्चालक समितिद्धारा प्रेस विज्ञप्ति मार्फत छलफल गर्न आह्वान

थाक्रे, ७ असोज सानाकिसा सहकारी संस्था लि. गोगनपानीमा सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा विगत लामो समयदेखी कार्यरत कर्मचारीहरुले किर्तेरुपमा किसानहरुको नामबाट रिण प्रभाहगरी आफुखुसी रु.६७ लाख ५० हजार.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories