४३ हजार बेरोजगारलाई अल्पकालिन रोजगारी खुल्दै

1372 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७६, ५ कार्तिक मंगलवार ०६:५८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

 

 

काठमाडौं । के तपाई बेरोजगार हुनुुहुन्छ ? शिक्षित पनि हुनुहुन्छ, अबसर खोज्दा खोज्दै थाकिसक्नु भएको छ भने अब छिट्टै तपाईका लागि अल्पकालीन रोजगारी प्राप्त हुने भएको छ ।

सरकारले हरेक १० वर्षमा राष्ट्रिय जनगणना गर्दै आएको छ । विगतमा जनगणनाका लागि शिक्षक परिचालन गर्ने गरेको भएपनि यस पटक बेरोजगार युवालाई प्राथमकिता दिएर जनगणना गर्न लागिएकाले देशभरका शिक्षित वेरोजगार युवा युवती मध्ये निश्चितले रोजगारी पाउने सम्भावना बढेको हो ।

सोही अनुसार राष्ट्रिय जनगणना २०७८ मा बेरोजगार युवालाई परिचालन गरिने तथ्यांक विभागले जनाएको छ । सो राष्ट्रिय अभियानमा कूल ४३ हजार २७७ गणक र ९ हजारभन्दा बढी सुपरभाइजर परिचालन गरिनेछ ।

यसअघि राष्ट्रिय जनगणनामा शिक्षक परिचालन गर्ने गरिएको थियो । यसपटक भने बेरोजगार युवालाई सो कार्यको जिम्मा दिन लागिएको हो ।रोजगारीको अबरसर खुल्दैमा खुसी हुनुपर्ने अबस्था भने छैन । किनभने अबसरको बितरण गर्दा आवश्यकताको आधारमा होइन जिम्मेवार पदमा रहेकाहरुले पहुंचका आधारमा आंफुनिकटका व्यक्तिलाई पहिलो प्राथमिकता दिने भएकाले जनगणनामा पनि यस्तै नहोला भन्न सकिन्न ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७६, ५ कार्तिक मंगलवार ०६:५८ मा प्रकाशित