रेविज सुइको अभाव

367 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७०, २४ पुष बुधबार ११:३१

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

 

धादिङ, पुस २४ – जिल्ला अस्पतालमा सरकारले निशुल्क उपलब्ध गराउने कुकुरले टोक्दा लगाउने रेविज विरुद्धको भ्याक्सिन (सुई) अभाव भएको छ ।सरकारले जिल्ला अस्पतालहरुलाई निश्चित कोटामा उपलब्ध गराउने सुई जिल्लामा कुकुरले टोक्नेको संख्या वृद्धि भएपछि अभाव भएको धादिङ जिल्ला अस्पतालले जनाएको छ ।

भ्याक्सिनको अभाव भएपछि अस्पतालमा सेवा लिन आउने विरामीहरु अन्य निजि स्वास्थ्य संस्था र अयन्त्र जान बाध्य भएको अस्पतालका आकस्मिक शाखाका स्वास्थ्य अधिकृत कृष्णलाल उप्रेतीले बताए ।

जिल्लामा अघिल्लो आर्थिक वर्षमा दुई सय ९७ जनाले रेविज विरुद्धको सुईको सेवा लिएकोमा यस आर्थिक वर्षको ६ महिनामा तीन सय ३५ जनाले सेवा लिई सकेका छन् । ‘सुई सकिन थालेपछि स्वास्थ्य विभागमा कोटा थप गर्न माग गरेका छौँ ।’ मेडिकल सुपरिटेण्टेन डा. रसिला अमात्यले भनिन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७०, २४ पुष बुधबार ११:३१ मा प्रकाशित