भुकम्प पिडित सहयोगार्थ निमा रुम्वा कन्र्सट सम्पन्न

737 पटक पढिएको

सम्पादक: धादिङ न्यूज

नातिबाबु भट्ट
कोलोराडो, अमेरीका
DSC_0536भुकम्प पिडितको सहयोगार्थ कोलोराडोमा शनिबार निमा रुम्वा सांझ सफलताका साथ सम्पन्न भयो ।
कोलोराडो नेप्लीजद्धारा प्रस्तुत कार्यक्रममा निमा रुम्वा लाईभ व्याण्ड ३ का साथै स्थानीय कलाकारहरुको जोडदार प्रस्तुती रहेको थियो । डेनभर स्थित थ्रोन्टन हाई स्कुलमा सम्पन्न कार्यक्रममा ३ सय ५० भन्दा बढी नेपाली तथा नेपाल प्रति माया र सद्भाव राख्ने अमेरीकन एन्डियनहरुको पनि उपस्थिती रहेको थियो ।
नेपालमा भुकम्प गएपछि विशेष सकृयता देखाई पिडितलाई सहयोगार्थ विभिन्न कार्यक्रम गर्दै आएको नेपाल राईजिङको सकृयतामा सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा रकी माउन्टेन फ्रेन्ड्स अफ नेपाल, नेपालीघर, बिआरटी नेपाल डटकम, अन्तराष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज, अन्तराष्ट्रिय नेपाली कलाकार मन्च, ग्लोवल भुटनीज कम्युनीटी अफ कोलोराडो लगायतका संस्थाहरुको सहयोग रहेको थियो ।
सँंझ ६ बजेबाट संचालन भएको कार्यक्रममा कार्यक्रमका विशेष व्यक्ति निमा रुम्वाले भुकम्पले तहस नहस बनाएको नेपाल र नेपाली दाजुभाई दिदी बहिनीलाई सक्दो सहयोग पु¥याउन आफु अमेरीका यात्रामा निस्केको बताएका थिए । उनले नेपालको वर्तमान अवस्था ज्यादै नाजुक भएको भन्दै सवैलाई सक्दो सहयोग गर्न आग्रह गरे । निमाले एक दर्जन भन्दा बढी गीत गाएर दर्शक तथा श्रोताको मन जित्न सफल भएका थिए । जाउ जाउ अघि बढ तिमी हिम्मत नहार, भन्ने सन्देश मुलक गीतबाट प्रस्तुती सुरुगरेका रुम्वाले मिस क्याट वाक, आउ आउ न लगायत धेरै चर्चित गीतहरु गाएका थिए ।
त्यसैगरी कार्यक्रममा भारतका मितेश गौर लगायत स्थानीय कलाकारहरु विजय अधिकारी, आकृती राई अधिकारी, नीलम श्रेष्ठ, भुटानी समुदायका शरण गुरुङ लगायतका कलाकारले सुमधुर स्वरमा गीत गाएर कार्यक्रमलाई संगीतमय तुल्याएका थिए । त्यस्तै स्थानीय बाल कलाकारहरुले बिभिन्न रोचक गीतमा नाच प्रस्तुतगरी कार्यक्रमलाई थप मनोरञ्जन प्रदान गरेका थिए ।
प्रति व्यक्ति प्रवेश शुल्क १५ डलर रहेको उक्त कार्यक्रमबाट संकलित सबै रकम भुकम्प पिडितको सहयोगार्थ नेपाल पठाईने आयोजकले जनाएका छन् ।