धदिङमा प्रहरीको बिशेष अपरेशन,हत्याको आरोपमा २० बर्ष जेल सजाय सुनाईएका सेम्जोङका टोके तामाङ १५ बर्ष पछी समातिए

592 पटक पढिएको

सम्पादक: Dhadingnews.com

धदिङ,(धादिङन्युज )।  राजमार्ग तथा जिल्ला सदरमुकाम  क्षेत्रमा बढ्दै गएको अपराधजन्य घटना न्युनिकरणका लागि धादिङ प्रहरीले हाइवेक्राईम कन्ट्रोल अपरेशन शुरु गरेको छ । राजमार्ग क्षेत्रमा प्रहरी सक्रियता बढेपछि विभिन्न किसिमका घटनाहरुमा समेत कमि आउन थालेको छ ।
राजमार्गक्षेत्रमा बिशेष निगरानी बढेसंगै प्रहरीले गाउं गाउंमा पनि आफ्नो सक्रियता बढाएको छ । यसैक्रममा धादिङको सेमजोङ गाविसमा २०५५ सालमा छिमेकीको हत्या गरेर फरार भएका सेमजोङ गाविस वडा नम्बर ८ का टोके तामाङ पक्राउ परेका छन । २०५५ सालमा छिमेकी दुर्गावहादुर गुरुङको हत्या गरेर फरार रहेका टोकेलाई २०६७ साल जेठ २३ मा जिल्ला अदालत धादिङले दोषि ठहर गर्दै २० बर्ष कैद सजायं तोकेको थियो । अदालतको फैसलापछि पनि खुलेआम हिडडुल गरिरहेका टोकेलाई सोमवार जिल्ला प्रशासन कार्यालयवाट पक्राउ गरी अदालत बुझाईएको प्रहरी नायव उपरिक्षक अशोक सिंहले वताउुनु भयो  । तामाङ नाम सच्चाएर अर्को नागरिकता वनाउन जिल्ला प्रशासन आएको सुराकी प्राप्त भएपछि आंफुहरुले निजको पिछा गरेको प्रहरीले जनाएको छ ।
यसैगरी प्रहरीले  मानिस अपहरण तथा ज्यानमार्ने उद्योग अन्र्तगत जिल्लाको मैदीवाट ५ जनालाई पक्राउ गरी जिल्ला प्रहरीले मंगलवार सार्वजनिक गरेको छ । मुस्ताङ जिल्लामा स्याउको व्यापार गर्नका लागि लगानी गरेका काठमाण्डौका नागेन्द्र क्षेत्री र धादिङ मैदीका क्रा लामा बिच साझेदारी हुंदा व्यापारमा घाटा गएपछि क्षेत्रीले लामा संग उठाउनु पर्ने ९ लाख रुपैया उठौतीका लागि लामाको अपहरण गराएको प्रहरीले जनाएको छ । लामालाई अपहरण गरेर भाग्दै गरेको अवस्थामा प्रहरीले दार्खा गाविस वडा नम्बर ५ का करण तामाङ,सोही ठाउंका कुन्दन गुरुङ,सत्यदेवी गाविस २ का जेनिश तामाङ, झार्लाङ २ घरभई मुरलीभञ्ज्याङ २ बस्ने धनु भनिने धनवहादुर तामाङ,सिन्धुली जिल्ला दुम्जा ६ का भरत लामा लाई शनिवार मैदीवाट पक्राउ गरीएको थियो । अपहरणमा संलग्न भएका मैदी गाविस वडा नम्बर १ का रक्चा भनिने जिवन तामाङ भने फरार रहेका छन । पक्राउ परेका सबैलाई अपहरण उद्योग  तथा ज्यानमार्ने उद्योग अन्र्तगत मुद्धा दर्ता गरी जिल्ला अदालत पेश गरेकोमा ६ दिनको म्याद थप भई अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।
अपरेशनकै क्रममा प्रहरीले धादिङको बैरेनीवाट  लागु औषध गांजा सहित ६ जनालाई पक्राउ गरेको छ । ३ किलो २ सय ४० ग्राम अबैध लागू औषध गांजा सहित पक्राउ परेकाहरुमा बैरेनी ८ क ि७० बर्षिया सुकमाया श्रेष्ठका साथै दिपक विक, अजय श्रेष्ठ,नरेशकुमार काराखेती,सरोज अधिकारी र रविन्द्र गहतराज रहेका छन ।
असार १२ गते पक्राउ परेका सबैलाई जिल्ला अदालतमा पेश गरिएकोमा उनिहरु सवैलाई सात दिनको म्याद थप भै अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।