१ सय जना बालबालिकाहरुलाई छात्रबृद्धि वितरण

212 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २७ असार २०७२, आईतवार २२:१९

सम्पादक: Dhading News

पिडा -गजुरीपिडा उच्च माध्यमिक बिद्यालय पिडा ५ को प्राङ्गणमा आईतबार बिभिन्न १३ बिद्यालयमा अध्ययनरत श्रमिक र आर्थिक अवस्था कमजोर चेपाङ बालबालिकाहरुहरुलाई बिद्यालय अध्ययन सहयोग सामाग्री वितरण गरिएको छ ।
schयूनाईटेड मिशन टु नेपाल धादिङ क्लष्टरको साझेदारीमा संचालित बाल केन्द्रित सामुदायिक विकास कार्यक्रम अन्र्तगत प्रयास नेपाल धादिङ पिडा गाविसका बिभिन्न १३ वटा बिद्यालयमा अध्ययनरत ५० जना बाल श्रमिक तथा आर्थिक अवस्था कमजोर भएका चेपाङहरुलाई आईतबार छात्रबृद्धि गरेको छ ।
यसै गरी आज नैे महादेवस्थान गाविसको वडा नं. ४ मा रहेका पिपल भज्याङ माध्यमिक बिद्यालयको प्राङ्गणमा बिभिन्न ११ बिद्यालयमा अध्ययनरत ५० श्रमिक र आर्थिक अवस्था कमजोर चेपाङ बालबालिकाहरुहरुलाई बिद्यालय अध्ययन सहयोग सामाग्री वितरण गरिएको छ ।
जिल्ला शिक्षा कार्यालयका शिक्षाका बिद्यालय निरिक्षक खेमनारायण काफ्लेको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्मन्न कार्यक्रममा ,प्रयास नेपाल धादिङका कार्यक्रम संयोजक,पिपलभज्याङ माविका प्रअ.अ लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।
गरिबीका कारण छोराछोरीलाई बिद्यालय पठाउन नसकेका अभिभावकहरुले बालाबलिकाहरुको पढ्नका लागि सहयोग पाउने भए पछि नियमित बिद्यालय पठाउन थालेका प्रजा प्रा.विका शिक्षक चन्द्रमान तामाङको प्रतिक्रिया रहेको छ । यूनाईटेड मिशन टु नेपाल धादिङ क्लष्टरको साझेदारीमा संचालित बालकेन्द्रित सामुदायिक विकास कार्यक्रम अन्र्तगत प्रयास नेपाल धादिङ महादेवस्थान गाविसका बिभिन्न ११ वटा बिद्यालयमा अध्ययनरत ५० जना बाल श्रमिक तथा आर्थिक अवस्था कमजोर भएका चेपाङहरुलाई बिहिबार छात्रबृद्धि गरेको छ । छात्रबृद्धिमा बिद्यालय पोशाक,स्कूल ब्याग,कापी,डड्पेन,लगायत स्टेशनरी र नगद ३ सय रुपैया रहेको र यस बर्ष पिडा र महादेवस्थान गाविसका १ सय जना श्रमिकतथा आर्थिक अवस्था कमजोर भएका बालबालिकाहरुलाई सहयोग गर्ने कार्यक्रम रहेको संस्थाका अध्यक्ष उषा बि.कले जानकारी दिनु भयो । छात्रबृद्धि वितरण कार्यक्रममा सहभागी भएका बिद्यालय निरिक्षकले देश विकासको लागि सबै नागरिक शिक्षित हुन आवश्यक रहेको बताउनु भयो । बालबालिका लक्षित गरेर संचालन गर्न लागिएको कार्यक्रम शिक्षीत समाज निर्माण मार्फत सामाजिक विकास केन्द्रित कार्यक्रम रहेको प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशकको भनाई रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२७ असार २०७२, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories