विश्वका महंगा क्रिकेटर : कसको आम्दानी कति ?

58 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ माघ २०७३, आईतवार २०:४७

सम्पादक: Dhading News

Mahendra_Singh_Dhoini-588ddb1ecf0d93.80258632

एजेन्सी : पछिल्लो समय बिराट कोहोलीले विश्व क्रिकेटमा पाएका सफलता र क्रिकेटको दुनियाँमा उनले पाएको चर्चालाई हेर्दा उनको नाम विश्वका महंगा क्रिकेटर सूचीको प्रथम स्थानमा पर्ने अनुमान गर्न सकिन्छ । तर, यथार्तमा भने त्यस्तो छैन् । विश्वका दश महंगा क्रिकेटरको सूचीमा विराटलाई भारतीय क्रिकेटका पूर्वकप्तान महेन्द्रसिंह धोनीले पछि पारेका छन्।
भारतीय क्रिकेटका पूर्वकप्तान धोनी विश्वमा सबै भन्दा महंगा खेलाडीको रुपमा चुनिएका छन् । फोर्सले एक वर्षअघि सार्वजनिक गरेको विश्वका सबै महंगा खेलाडीको सूचीमा क्रिकेट तर्फबाट धोनी सबै भन्दा महंगा खेलाडी बनेका हुन् । मध्यक्रममा आक्रामक दायाँ हाते खेलाडीको रुपमा परिचित उनको बार्षिक कमाइ २९ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ ।
त्यस्तै दोस्रोमा भारतीय क्रिकेटका अहिलेका कप्तान विराट परेका छन् । क्रिकेटको सबै फम्र्याटमा उत्कृष्ट खेलाडीको रुपमा रहेका कोहोलीको वार्षिक आम्दानी २५ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ ।
तेस्रोमा जमैकाका क्रिकेटर क्रिस्टिफर हेनरी (क्रिसगेल) रहेको छन् । उनी अहिले वेष्टइन्डिजबाट राष्ट्रिय क्रिकेट खेलिरहेका छन् । क्रिकेटका सम्पूर्ण फम्र्याटमा विभिन्न किसिमका रेकर्ड राख्न सफल उनको बार्षिक आम्दानी ७.५ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ । विशेष रुपमा एक दिवसीय र २०–२० गेममा माहिर मानिने गेललाई पछिल्लो समय गेम चेन्जरको रुपमा पनि हेर्ने गरिन्छ ।
चौथोमा पाकिस्तीनी राष्ट्रिय टोलीका पूर्वकप्तान साहिद खान अफ्रिदी रहेका छन् । उनी आक्रमक ब्याटिङ शैलीका साथै एक दिवसीय क्रिकेटमा कुनै समय सबैभन्दा थोरै बलमा सेन्चुरी हान्ने खेलाडीको रुपमा चिनिएका थिए । उनका वार्षिक आम्दानी ६.३ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ ।
पाँचौ स्थानमा भारतीय पूर्व क्रिकेट टोलीका सदस्य वीरेन्द्र सेवाग छन् । कुनै समय सबै भन्दा विनाशकारी ब्याटम्यानको रुपमा परिचय बनाएका उनको वार्षिक आम्दानी ५.८ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ । उनले टेष्ट क्रिकेटमा भारतीय क्रिकेटर मध्ये सबै भन्दा बढी रन बनाउने रेकर्ड राखेका छन् । उनले साउथ अफ्रिकाविरुद्ध टेष्ट क्रिकेटमा तीन सय १९ रन बनाएका थिए ।
छैठौँ स्थानमा अष्ट्रेलियन पूर्वकप्तान सेन वाट्सन रहेका छन् । उनको बार्षिक आम्दानी ५.५ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ ।
त्यस्तै, सातौँमा एबीडी भिलियर्स परेका छन् । साउथ अफ्रिकाको टेष्ट तथा एक दिवसीय क्रिकेटका कप्तान डी भिलियर्सको बार्षिक आम्दानी ५.५ मिलियन अमेरिकी डलर रहेको छ ।
आठौ स्थानमा परेका छन् भारतीय राष्ट्रिय टोलीका पूर्वसदस्य गौतम गाम्वीर । बायाँ हाते ओपानिङ क्रिकेटरको रुपमा परिचय बनाएका गाम्बीर अहिले इन्डियन प्रिमिएर लिगमा कोलकत्ता नाइटराइडर्स क्लबका कप्तान रहेको छन् ।
गाम्वीरको बार्षिक आम्दानी ५ मिलियन अमेरिक डलर रहेको छ । नवौं स्थानमा भारतीय राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका अलराउन्डर युवराज सिंह परेका छन् ।
उनको बार्षिक आम्दानी ३.८ मिलियन अ‍ेमेरिकी डलर रहेको छ । दशौं स्थानमा तीन ममिलियन अमेरिक डलर बार्षिक आम्दानीका साथ माइकल क्लार्क परेका छन् । उनी अष्ट्रेलियन राष्ट्रिय क्रिकेट टोलिका पूर्वकप्तान समेत हुन् ।


१६ माघ २०७३, आईतवार २०:४७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु साँझ कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । अमेरिकामा पहिलोपटक पश्चिमी तामाङ संस्कृति म्हेन्दोमाया.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....

बिद्यालयमा सडक सुरक्षा सम्बन्धी जनचेतनामूलक कार्यक्रम

 सुरक्षित र दिगो यात्रा नेपालको आयोजनामा  नुवाकोटको बेल्कोटगढी नगरपालिका-५ , कोल्पुटार स्थित  महादेव मा.वि. मा.....

वर्षैभरि धमिलो बग्छ त्रिशूली नदी

 धादिङ-लामो समयदेखि हुँदै आएको त्रिशूली नदीको अतिक्रमण रोकिएको छैन । सम्बन्धित निकायले अतिक्रमण.....

धादिङ–काठमाण्डौं अब डिलक्स बसमा सरर

  धादिङ । समयमै गन्तव्यमा पुग्ने लक्ष्य राखेपनि आंफु चढेको बस छिन छिनमै ठाउँ ठाउँमा रोक्दै यात्रु चढाउँदै र.....