बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

779 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ६ श्रावण २०७७, मंगलवार ०६:३४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ – अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित रहन  संघीय सांसद भूमी प्रसाद त्रिपाठीले आग्रह गर्नु भएको छ ।

धादिङ न्यूज संग कुराकानी गर्दै धादिङ जिल्ला प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ का संघीय सांसद त्रिपाठीले अविरल बर्षा पछि बाढी पहिरोले निम्त्याएको घटनाबाट आंफु दुखित भएको बताउनु भएको छ ।

बर्षा जारी रहेकाले नदी,खोला र पहिरो संकटग्रस्त क्षेत्रबाट सुरक्षित स्थानमा गई बस्न, जोखिम हुने स्थानमा नजान, आपतकालिन अवस्था आईहालेमा नजिकको प्रहरी र जनप्रतिनिधि संग निरन्तर सम्पर्क रहन उहाँले आग्रह गर्नु भएको छ ।

जनधनको क्षती, पूर्वाधारको नोक्सानी हुने क्रम बढ्दै गएकोमा आंफु निकै दुखित रहेको बतउँदै सांसद त्रिपाठीले विपदको वेला धैर्यता नगुमाउन आग्रह गर्दै बाढी पहिरोले पु¥याईरहेको हानी नोक्सानीले जनजिवन प्रभावित हुने क्रम बढ्दै गएकाले अति आवश्यक काम बाहेकको अवस्थामा जोखिमपूर्ण क्षेत्र तर्फ नजान,सुरक्षित स्थानको पहिचान गरि बस्न, सतर्क रहन र नआत्तिन पनि सांसद त्रिपाठीले सर्वसाधरणलाई अनुरोध गर्नु भएको छ ।

नदी र खोलामा पानी बहाव बढ्दै गइरहेकोले घर बस्ती पहिरोको जोखिममा रहेकाहरुले जनप्रतिनिधि र प्रहरी संग समन्वय गरि सुरक्षित स्थानमा सरेर बसिदिन पनि सांसद त्रिपाठीले आग्रह गर्नुभएको छ ।

धादिङ जिल्ला र चितवन जिल्ला जोड्ने पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल बगाएपछि राजमार्गमा सवारी आवागमन वन्द हुन पुगेको छ भने धादिङबेसी मलेखु सडक खण्डमा पनि ठाउँ ठाउँमा पहिरो गएर क्षती पुगेको छ ।

त्यस गरि पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोला देखि नौविसे सम्मको खण्डमा पनि जतातर्त पहिरो खसेर सडक अवरुद्ध भईरहेको छ ।

पहिरोमा परि जिल्लामा एक जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना हराईरहेका छन । एक जनाको अवस्था गम्भिर रहेको छ । जिल्लाभर दर्जनौं स्थानमा पहिरो खसेर घर बस्ती संकटमा परेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

६ श्रावण २०७७, मंगलवार ०६:३४ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories