बेमौसमको असिनापानीले धानमा क्षति

149 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ कार्तिक २०७१, आईतवार २१:०३

सम्पादक: Dhading News

नुवाकोट-  बेमौसममा परेको असिनापानीले यहाँका विभिन्न फाँटमा लगाइएको धानबालीमा क्षति पुगेको छ ।

शनिबार र आज अपराह्न परेको असिनापानीले जिल्लाका अधिकांश किसानको खेतमा पाकेर भित्र्याउने बेला भएको धानमा क्षति पुगेको हो । असिनापानीका कारण किसानले काट्न ठीक पारेको र काटेर सुकाएको धानमा असिनाले क्षति पुर्याउँदा जिल्लाका विभिन्न गाविसका किसान चिन्तित बनेका छन् ।

असिनापानीले तारुका गाविसका विभिन्न फाँटमा लगाइएको धानमा ठूलो क्षति पुगेको छ । गाविसका पसमखेल फाँट, खानीफाँट, कौसिनीफाँट पारिखेतफाँटलगायतमा काट्न ठीक पारेको धान असिनापानीले नष्ट भएको स्थानीय शिक्षक शिवराम ढुङ्गानाले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार धानसहित कोदोसमेत नष्ट भएको छ । गाविसका तीन हजार रोपनी जग्गामा लगाइएको धानबालीमा क्षति पुगेको छ ।

यस्तै बुधसिं गाविसका सिंगाले फाँट, अम्बटे फाँट, छत्रेफाँटलगायतमा पनि असिनापानीले क्षति पुर्याएको छ । चतुराले गाविसमा पनि असिनापानीले क्षति पुगेको छ । असिनाले काहुलीलगायत तरकारी खेतीमा समेत क्षति पुगेको छ । असिनाका कारण चतुराले गाविसमा ३० प्रतिशत धान उत्पादन घट्ने अनुमान स्थानीयवासीले गरेको शिक्षक नवराज पाठकले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ कार्तिक २०७१, आईतवार २१:०३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories