निर्वाचन विथोल्न धादिङमा श्रृङखलाबद्ध रुपमा बम आतंक

625 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ मंसिर २०७४, शुक्रबार ११:१८

सम्पादक: Dhading News

23899304_1479763682119014_832553887_nधादिङ – निर्वाचन विथोल्ने नियतले धादिङमा एक साता यता श्रृङखलाबद्ध रुपमा वम आतंक मच्चाईएको छ । शुक्रवार  विहान गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगा स्थित पृथ्वीराजमार्गमा सकेट बम भेटिएको छ । सडक किनारमा भेटिएको सो बम श्री नम्बर ६ बाहिनि अड्डा बैरेनीबाट खटिएको नेपाली सेनाको टोलीको निष्क्रिय पारेको थियो । यसै गरी शुक्रवार  विहानै गजुरी गाउँपालिकाको घाटबेसी नजिकै पृथ्वीराजमार्गमा पनि सकेट बम भेटिएपछि नेपाली सेनाको टोलीले सो बमलाई निष्क्रिय पारेको थियो ।
श्रृङखलाबद्ध रुपमा बम भेटिने गरेपनि यस्को जिम्मेवारी भने अहिले सम्म कसैले पनि लिएको छैन । बम आतंकको जिम्मेवारी कसैले नलिएपनि नेपाल प्रहरीले नेकपा एक कार्यकर्तालाई बुधवार बिहान सकेट बम बनाउन लागेको अवस्थामा डिटोनेटरसहित पक्राउ गरेको छ ।
थाक्रे गाउँपालिकाको धार्केमा वाम गठबन्धनले आयोजना गर्ने चुनावीसभा बिथोल्ने उद्देश्यले सकेट बम बनाउन लागिरहेका भन्ने सुराकीका आधारमा उनलाई प्रहरीले गिरफ्तार गरी हिरासतमा लिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका धादिङका प्रहरी नायब उपरीक्षक रामबहादुर केसीले जानकारी दिनुभयो ।
धादिङ जिल्लामा यसअघि विप्लवका पाँच कार्यकर्तालाई चुनावी सुरक्षा अन्तर्गत पक्राउ गरी प्रहरी हिरासतमा लिइएको छ ।
केहि दिन यता विभिन्न स्थानमा बम भेटिएको घटनाले निर्वाचनका लागि मतदान गर्न गाउँ जाने कर्मचारी देखि आम सर्वसाधरण त्रसित भएका छन । जनजिवनलाई आतङिकत बनाउने उद्धेश्यले राखिएका त्यस्ता बम विष्फोटबाट अहिले सम्म कुनै प्रकारको क्षती नभए पनि जनजिवनमा भने केही त्रास फैलिएको छ । पछिल्लो पटक बिहिवार विहान थांक्रे गाउँपालिकामा पर्ने खयरघारी नजिकै पृथ्वीराजमार्गमा राखिएको बम नेपाली सेनाको टोलीले निष्क्रिय पारेको छ ।
23795470_10214220695528775_4247053229047276861_nबुधवार जिल्लाकै थांक्रे गाउँपालिकाको जुंगेखोला नजिकैबाट बम वनाउँदै गरेको अवस्थामा नेकपाका कार्यकर्ता कृष्णवहादुर खतिवडा विष्फोटक पदार्थ सहित पक्राउ परेका थिए ।
यसै गरी मंसिर ५ गते दिउँसो गजुरी गाउँपालिकाको चाम्वास नजिकै पृथ्वीराजमार्गमा सकेट बम भेटिएको थियो । व्यस्त सडकमा भेटिएको बम नेपाली सेनाले विष्फोट गराई मानविय क्षति हुनबाट बचाएको थियो । सडकमा बम भेटिएपछि ३ घण्टा सम्म पृथ्वीराजमार्गमा सवारी आवामगन ठप्प हुन पुगेको थियो ।
सोमबार धादिङ निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ का बाम गठवन्धनका तर्फबाट प्रतिनिधि सभा सदस्य उम्मेदवार नेकपा एमाले धादिङका अध्यक्ष भुमि त्रिपाठी र वाम गठवन्धनका जिल्ला नेताहरु चढेको मोटरलाई लक्षित गरी थांक्रे गाउँपालिकाको हाप्सेचौर नजिकै बम विष्फोट गराईएको थियो । चुनावी अभियानमा रहेको टोली चढेको मोटरलाई लक्षित गरी विष्फोट गराईएपनि मोटर अघि बढिसकेपछि विष्फोट भएको कारण त्यहाँ कुनै क्षती भएको हुन पाएन । मंसिर ३ गते विहान विहान विहान जिल्ला निर्वाचन कार्यालय परिसरमा भेटिएको बम पनि सेनाले निष्क्रिय पारेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ मंसिर २०७४, शुक्रबार ११:१८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories