आदर्श मावि गजुरीको निर्माणाधिन भवनको स्थलगत अवलोकन

515 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० जेष्ठ २०७५, बिहीबार २०:५८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ–ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनल नेपालले धादिङ जिल्लामा सञ्चालनगर्दैै आइरहेको भुकम्प पछिको पुननिर्माण र पुनस्थापनामा सदाचार (आईपिइआरआर) कार्यक्रम अन्तर्गत बुधवार गजुरी गाउँपालिका वडा नम्वर १ मा रहेको आदर्श माध्यमिक विद्यालयको निर्माणाधिन अवस्थामा रहेको विद्यालय भवनको स्थलगत रुपमा अवलोकन तथा छलफल गरेको छ । सो अवलोकन तथा छलफल कार्यक्रममा राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरण अन्तर्गत जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन ईकाई (शिक्षा) का जिल्ला प्रमुख इश्वरी प्रसाद ज्ञवाली, सोही कार्यालयका इन्जिनियर सुरज पौडेल, विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष गंगासागर नेपाल, विद्यालयका प्रधानाध्यापक राघब प्रसाद लालकर्ण, भवन निर्माणको जिम्मा लिनुभएका इरोज निर्माण सेवा गजुरीका गोपि श्रेष्ठ, विद्यालयका निर्माण समितिका अध्यक्ष मोतीबहादुर पाठक, स्थानीय अभिभावक इन्द्रबहादुर तामाङ, साझेदार संस्था मानवीय विकास तथा स्रोत व्यवस्थापन नेपाल (हर्डम्यान) धादिङका राजाराम शर्मा तथा आईपिइआरआर कार्यक्रमका जिल्ला अधिकृत सानुबाबु तिमिल्सिनाको सहभागिता रहेको थियो ।

अवलोकनका क्रममा निर्माणाधिन अवस्थामा रहेको ८ कोठे पक्कि भवनको पहिलो ढलान सम्पन्न भई दोस्रो ढलानको लागि तयारी स्वरुप धमाधम काम भइरहेको थियो । सो क्रममा बाहिरबाट हेर्दा भवनको निर्माणको काम राम्रो गतिमा अगाडि बढिरहेको र निर्माणको क्रममा प्रयोग भएका सामाग्रीहरु पनि गुणस्तरको प्रयोग भएको पाइएको जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा) का ईन्जियनर सुरज पौडेलले बताउनुभयो । यसैगरी जिल्लामा निर्माण भइरहेका विद्यालयहरुमध्ये आदर्श माध्यमिक विद्यालयको निर्माणको कामबाट आफु सन्तुष्ट रहेको जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा) का प्रमुख इश्वरी ज्ञवालीले बताउनुभयो ।

विद्यालयको अवलोकन पश्चात निर्माणाधिन भवनका विषयमा छलफल समेत भएको थियो । छलफलका क्रममा ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनल नेपालको भुकम्प पछिको पुनर्निर्माणमा सदाचार कार्यक्रम (आईपिइआरआर) अन्तर्गत जिल्ला अधिकृत सानुबाबु तिमिल्सिनाले कार्यक्रमको विषयमा जानकारी गराउँदै निर्माणाधिन विद्यालयको अवस्थाको विषयमा सबैपक्षसँग जिज्ञासा राख्नुभएको थियो । सो क्रममा जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई शिक्षाका प्रमुख इश्वरी ज्ञवालीले विद्यालयको निर्माणको काम योजना अनुसार नै अगाडि बढेको बताउँदै डिजाईन अनुसार काम भइरहेकोमा सन्तुष्टि जनाउनुभयो । यसैगरी भवन निर्माणको जिम्मा लिनुभएका गोपि श्रेष्ठले सबै क्षेत्रबाट निर्माणमा सहयोग रहेकाले समयमै निर्माण सम्पन्न गर्ने बताउनुभयो । उहाले केही समय अगाडि पानीको समस्या रहेको भएपनि अहिले पनि समस्या समाधान भइसकेको बताउनुभयो । साथै उहाले इटा, बालुवाल्याब टेण्ट गरि प्रयोग भएको बताउँदै आफुले नै अध्ययन गरेको विद्यालय भएकाले कसरी राम्रो बनाउने भन्नेमा आफु लागेको बताउनुभयो । यस्तै विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष गंगासागर नेपालले पनि भवन योजना अनुसार नै बनिरहेको बताउँदै स्टमेटमा नभएको कुरा वायरिङको महशुस गरी त्यो थपेको बताउनुभयो । उहाले समयमै विद्यालय भवन निर्माण गरिसक्ने योजना रहेको पनि सुनाउनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० जेष्ठ २०७५, बिहीबार २०:५८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङ न्यूज डटकमको सम्पादकमा रामचन्द्र रुपाखेती

    धादिङ- धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कमको सञ्चालन अब डिन्यूज मिडिया प्रा.लि.ले गर्ने भएको छ । नेत्रावती मिडिया प्रा.लि.बाट अनलाइनको स्वामित्व डिन्यूजमा सरेसंगै कम्पनीले धादिङ.....

बागमती प्रदेशले धादिङ अस्पताललाई ७५ लाख दिने

हेटौंडा, २३ भदौ - कोरोना भाईरस संक्रमण तथा रोकथामका लागि बागमती प्रदेशले प्रदेशका बिभिन्न स्थानिय तह, अस्पताल र.....

नागढुंगा सुरुङमार्ग निर्माण सुरु, १ वर्षमै सुरुङको प्वाल खनिने

धादिङ- सिस्नेखोलादेखि काठमाडौंको थानकोट जोड्ने बुहप्रतिक्षित नागढुंगा सुरुङमार्ग निर्माण सुरु भएको छ । सडक.....

बूढीगण्डकी आयोजना प्रभावितहरुले बुझे ३२ अर्ब मुआब्जा

केशव अधिकारी धादिङ । आयोजना कस्ले बनाउने र कुन ढाँचामा बन्ने भन्ने बारेमा टुंगो लाग्न नसकेपनि प्रस्तावित १२ सय.....

धादिङमा निषेधाज्ञा भदाै ९ गतेसम्म थप

 धादिङ ।  कोरोना संक्रमणको महामारी थप फैलन नदिन धादिङमा निषेधाज्ञालाई कडाई गरिने भएको छ । जिल्ला सुरक्षा.....

Categories