अध्यक्ष अमेरिका उडेपछि गल्छी गाउँपालिकाको बजेट अन्यौलमा

724 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,१३ असार, – सघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले असार १० गतेभित्र अनिवार्य नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन स्थानीय तहलाई जारी गरेको निर्देशन धादिङका केही स्थानीय तहमा कार्यान्वयन हुन सकेको छैन ।

जिल्लाका स्थानीय तहले असार १० गतेभित्र बजेट सार्वजनिक गरेपनि गल्छी गाउँपालिकामा भने अहिलेसम्म मिति समेत तय हुन सकेको छैन । यसबारे गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ निजी काममा अमेरिका भ्रमणमा रहेकाले आगामी बर्षको निती तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउन नसकिएको गल्छीका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दानबहादुर एडीले बताउनुभयो ।

बजेटको तयारी गर्नु पर्ने बेलामा छोराछोरीलाई भेट्न भन्दै अध्यक्ष श्रेष्ठ अमेरिका तिर लागेपछि कार्यपालिकाको बैठक समेत बस्न नसकेको एक वडा अध्यक्षले वताए । अध्यक्ष श्रेष्ठ असार ५ गते अमेरिका उडेका हुन् । शुक्रवार गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिनाको अध्यक्षतामा कार्यपालिकाको बैठक बसेपनि निति तथा कार्यक्रमका लागि अख्तियारी नभएकाले बैठकमा कार्यक्रममा समेटिनु पर्ने बिषयमा सामान्य छलफल भने भएको उपाध्यक्षले वताउनु भयो ।

असार २५ गते फकर्ने गरी अमेरिका गएका अध्यक्ष श्रेष्ठले उपाध्यक्षलाई गाउँ सभा गराउने अधिकार नदिएपछि निती तथा कार्यक्रम र बजेट दुवै रोकिन पुगेको हो । त्यसो त चालु आर्थिक बर्षको लागि निति तथा कार्यक्रम र वजेट पनि अन्तिम समयमा ल्याईएको थियो । धादिङको गल्छी,रुवीभ्याली,त्रिपुरासुन्दरी र गङ्गाजमुना गाउँपालिका र धुनीबेँसी नगरपालिकाले असार १० गते निति तथा कार्यक्रम र वजेट ल्याउन सकेका थिएनन् । दुई नगरपालिका र ११ गाउँपालिका समेत गरी जिल्लाका १३ स्थानीय तहमध्ये पाँच स्थानीय तहले तोकिएको मितिमा नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन नसकेका हुन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories