अध्यक्ष अमेरिका उडेपछि गल्छी गाउँपालिकाको बजेट अन्यौलमा

498 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,१३ असार, – सघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले असार १० गतेभित्र अनिवार्य नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन स्थानीय तहलाई जारी गरेको निर्देशन धादिङका केही स्थानीय तहमा कार्यान्वयन हुन सकेको छैन ।

जिल्लाका स्थानीय तहले असार १० गतेभित्र बजेट सार्वजनिक गरेपनि गल्छी गाउँपालिकामा भने अहिलेसम्म मिति समेत तय हुन सकेको छैन । यसबारे गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ निजी काममा अमेरिका भ्रमणमा रहेकाले आगामी बर्षको निती तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउन नसकिएको गल्छीका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दानबहादुर एडीले बताउनुभयो ।

बजेटको तयारी गर्नु पर्ने बेलामा छोराछोरीलाई भेट्न भन्दै अध्यक्ष श्रेष्ठ अमेरिका तिर लागेपछि कार्यपालिकाको बैठक समेत बस्न नसकेको एक वडा अध्यक्षले वताए । अध्यक्ष श्रेष्ठ असार ५ गते अमेरिका उडेका हुन् । शुक्रवार गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिनाको अध्यक्षतामा कार्यपालिकाको बैठक बसेपनि निति तथा कार्यक्रमका लागि अख्तियारी नभएकाले बैठकमा कार्यक्रममा समेटिनु पर्ने बिषयमा सामान्य छलफल भने भएको उपाध्यक्षले वताउनु भयो ।

असार २५ गते फकर्ने गरी अमेरिका गएका अध्यक्ष श्रेष्ठले उपाध्यक्षलाई गाउँ सभा गराउने अधिकार नदिएपछि निती तथा कार्यक्रम र बजेट दुवै रोकिन पुगेको हो । त्यसो त चालु आर्थिक बर्षको लागि निति तथा कार्यक्रम र वजेट पनि अन्तिम समयमा ल्याईएको थियो । धादिङको गल्छी,रुवीभ्याली,त्रिपुरासुन्दरी र गङ्गाजमुना गाउँपालिका र धुनीबेँसी नगरपालिकाले असार १० गते निति तथा कार्यक्रम र वजेट ल्याउन सकेका थिएनन् । दुई नगरपालिका र ११ गाउँपालिका समेत गरी जिल्लाका १३ स्थानीय तहमध्ये पाँच स्थानीय तहले तोकिएको मितिमा नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन नसकेका हुन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories