अध्यक्ष अमेरिका उडेपछि गल्छी गाउँपालिकाको बजेट अन्यौलमा

391 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,१३ असार, – सघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले असार १० गतेभित्र अनिवार्य नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन स्थानीय तहलाई जारी गरेको निर्देशन धादिङका केही स्थानीय तहमा कार्यान्वयन हुन सकेको छैन ।

जिल्लाका स्थानीय तहले असार १० गतेभित्र बजेट सार्वजनिक गरेपनि गल्छी गाउँपालिकामा भने अहिलेसम्म मिति समेत तय हुन सकेको छैन । यसबारे गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ निजी काममा अमेरिका भ्रमणमा रहेकाले आगामी बर्षको निती तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउन नसकिएको गल्छीका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दानबहादुर एडीले बताउनुभयो ।

बजेटको तयारी गर्नु पर्ने बेलामा छोराछोरीलाई भेट्न भन्दै अध्यक्ष श्रेष्ठ अमेरिका तिर लागेपछि कार्यपालिकाको बैठक समेत बस्न नसकेको एक वडा अध्यक्षले वताए । अध्यक्ष श्रेष्ठ असार ५ गते अमेरिका उडेका हुन् । शुक्रवार गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिनाको अध्यक्षतामा कार्यपालिकाको बैठक बसेपनि निति तथा कार्यक्रमका लागि अख्तियारी नभएकाले बैठकमा कार्यक्रममा समेटिनु पर्ने बिषयमा सामान्य छलफल भने भएको उपाध्यक्षले वताउनु भयो ।

असार २५ गते फकर्ने गरी अमेरिका गएका अध्यक्ष श्रेष्ठले उपाध्यक्षलाई गाउँ सभा गराउने अधिकार नदिएपछि निती तथा कार्यक्रम र बजेट दुवै रोकिन पुगेको हो । त्यसो त चालु आर्थिक बर्षको लागि निति तथा कार्यक्रम र वजेट पनि अन्तिम समयमा ल्याईएको थियो । धादिङको गल्छी,रुवीभ्याली,त्रिपुरासुन्दरी र गङ्गाजमुना गाउँपालिका र धुनीबेँसी नगरपालिकाले असार १० गते निति तथा कार्यक्रम र वजेट ल्याउन सकेका थिएनन् । दुई नगरपालिका र ११ गाउँपालिका समेत गरी जिल्लाका १३ स्थानीय तहमध्ये पाँच स्थानीय तहले तोकिएको मितिमा नीति तथा कार्यक्रम एवम बजेट ल्याउन नसकेका हुन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ असार २०७६, शुक्रबार २१:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

पसल चोरी गर्ने समुह पक्राउ

धादिङ,२ भदौ -धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ आगिन्चोकका भिमसेन भण्डारीले खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ किङताङफेदीमा रहेको पसलमा चोरी गरि भागेको समूहलाई पक्राउ गरेको छ । चोरी गर्ने.....

नुवाकोटबाट हराएको मोटरसाईकल धादिङ प्रहरीबाट फिर्ता

धादिङ,२ भदौ - नुवाकोट जिल्लाको तारकेश्वर गाउँपालिका वडा नम्बर १ घर भई हाल विदुर नगरपालिका वडा नम्बर ८ बस्ने सन्जय.....

नाडेपका कर्मचारी दुई साता देखि आन्दोलनमा

धादिङ,१ भदौ-  धादिङको गजुरीमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको नाडेप लघुवित्त वित्तिय संस्थामा कार्यरत कर्मचारीहरु.....

चौँरीपालनमा युवापुस्ताको कम आकर्षण

धादिङ । धादिङ जिल्लाको हिमाली क्षेत्र रूवीभ्याली गाउँपालिकाको उच्च भेगका किसानहरुको आम्दानीको राम्रो स्रोत.....

सिरानवजारमा पहिरो रोक्न सडक छेउमा वृक्षारोपण

धादिङबेसी-धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीको सिरानवजारमा मुख्य सडक भासिएर दर्जनौं घर जोखिममा पर्ने क्रम.....

Categories