सिरानवजारमा पहिरो रोक्न सडक छेउमा वृक्षारोपण

292 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३२ श्रावण २०७६, शनिबार २१:१३

सम्पादक: Dhading News

धादिङबेसी-धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीको सिरानवजारमा मुख्य सडक भासिएर दर्जनौं घर जोखिममा पर्ने क्रम नरोकिएपछि सडक विभागले पहिरो रोकथामका लागि वृक्षारोपण शुरु गरेको छ ।

धादिङको निलकण्ठ नगरपालिका–३ सिरानवजारको सडक भासिँदा यहाँका दर्जनौं घर जोखिममा परेका छन । भासिएको सडक मर्मत सम्भार गरिरहेको सडक विभागले पहिरोको जोखिम रहेको सडक भन्दा तल खाली जमिनमा शनिवार वृक्षारोपण गरेको हो ।

बर्षौदेखि बजार क्षेत्रको सडकको जमिन चिराचिरा परेर भासिने क्रम नरोकिंदा बजारका धेरै घर पहिरोको जोखिममा परेको थियो । बजार क्षेत्रका केही भागमा कमेरो माटो भएका कारण जुनसुकै बेला पहिरो खस्ने सम्भावना रहेको भन्दै सडक विभागले सिसौं, काँस, अम्रिसो,रुद्राक्ष, बकाईनो,नीम लगायतका ५ सय भन्दा बढी विरुबा पहिरो जोखिम क्षेत्रमा लगाईएको सडक विभाग साईट सुपरभाईजर अर्जुन सापकोटाले वताउनु भयो । पहिरो खसेको ठाउँमा सडक विभागले तारजाली लगाई सिमेण्टेड वाल लगाउनुका साथै सडक भन्दा तलको जोखिम बढी भएको क्षेत्रमा बृक्षारोपण गरि पहिरो रोकथामको प्रयास गरिएको र वगेर जाने माटोलाई नियन्त्रण गर्न बृक्षारोपण गरिएका बिरुवाले सहयोग गर्ने  सापकोटाले जानकारी दिनु भयो ।

धादिङबेसीको सिरानवजार चौतारोभन्दा माथिको भागमा पटक पटक सडक चिरा पर्ने समस्या रहेको छ । २०७२ सालको महाभुकम्पका वेलामा पनि यो सडक खण्ड चिरा चिरा हुन पुगेको थियो । पहिरोले भासिएको स्थान हुंदै सदरमुकाम धादिङबेसीबाट नीलकण्ठ नगरपालिकाको ३ को केही भाग र ४,५,६,७ का साथै १४ नम्बर वडाका अधिकांश गाउँवस्ति र नेत्रावती गाउँपालिकाको कटुन्जे जाने मुख्य सडक समेत रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३२ श्रावण २०७६, शनिबार २१:१३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

विप्लव नेकपाको धादिङ सेक्रेटरी बुद्ध गुरुङ पक्राउ

धादिङ, ३१ भदौ - नेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला सेक्रेटरी बुद्ध गुरुङ घले मंगलबार विहान पक्राउ परेका छन् । धादिङको नौविसे हुंदै काठमाण्डौं जाँदै गर्दा प्रहरीले गुरुङलाई धुनिबेसी.....

झाँक्रीले पेट प्वाल पारिदिएको मगरको मृत्यु

धादिङ,३१ भदौ - जण्डिसको उपचार गराईदिने भन्दै झाँक्रीले व्लेडले पेट चिरेर थला पारिदिएका विरामीको उपचारका क्रममा.....

दुई लाख बढीको कारोवारमा चेक काट्नु नपर्ने

काठमाडौं । तपाईंले चेकमार्फत कारोवार गर्दै हुनुहुन्छ ? यदि हुनुहुन्छ भने अब तपाईंले चेक नकाटे पनि हुने भएको छ ।.....

अख्तियारमा धादिङका धेरै उजुरी

- केशव अधिकारी धादिङ,२९ भदौ - अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले धादिङका स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई.....

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष.....

Categories