सिरानवजारमा पहिरो रोक्न सडक छेउमा वृक्षारोपण

550 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३२ श्रावण २०७६, शनिबार २१:१३

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङबेसी-धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीको सिरानवजारमा मुख्य सडक भासिएर दर्जनौं घर जोखिममा पर्ने क्रम नरोकिएपछि सडक विभागले पहिरो रोकथामका लागि वृक्षारोपण शुरु गरेको छ ।

धादिङको निलकण्ठ नगरपालिका–३ सिरानवजारको सडक भासिँदा यहाँका दर्जनौं घर जोखिममा परेका छन । भासिएको सडक मर्मत सम्भार गरिरहेको सडक विभागले पहिरोको जोखिम रहेको सडक भन्दा तल खाली जमिनमा शनिवार वृक्षारोपण गरेको हो ।

बर्षौदेखि बजार क्षेत्रको सडकको जमिन चिराचिरा परेर भासिने क्रम नरोकिंदा बजारका धेरै घर पहिरोको जोखिममा परेको थियो । बजार क्षेत्रका केही भागमा कमेरो माटो भएका कारण जुनसुकै बेला पहिरो खस्ने सम्भावना रहेको भन्दै सडक विभागले सिसौं, काँस, अम्रिसो,रुद्राक्ष, बकाईनो,नीम लगायतका ५ सय भन्दा बढी विरुबा पहिरो जोखिम क्षेत्रमा लगाईएको सडक विभाग साईट सुपरभाईजर अर्जुन सापकोटाले वताउनु भयो । पहिरो खसेको ठाउँमा सडक विभागले तारजाली लगाई सिमेण्टेड वाल लगाउनुका साथै सडक भन्दा तलको जोखिम बढी भएको क्षेत्रमा बृक्षारोपण गरि पहिरो रोकथामको प्रयास गरिएको र वगेर जाने माटोलाई नियन्त्रण गर्न बृक्षारोपण गरिएका बिरुवाले सहयोग गर्ने  सापकोटाले जानकारी दिनु भयो ।

धादिङबेसीको सिरानवजार चौतारोभन्दा माथिको भागमा पटक पटक सडक चिरा पर्ने समस्या रहेको छ । २०७२ सालको महाभुकम्पका वेलामा पनि यो सडक खण्ड चिरा चिरा हुन पुगेको थियो । पहिरोले भासिएको स्थान हुंदै सदरमुकाम धादिङबेसीबाट नीलकण्ठ नगरपालिकाको ३ को केही भाग र ४,५,६,७ का साथै १४ नम्बर वडाका अधिकांश गाउँवस्ति र नेत्रावती गाउँपालिकाको कटुन्जे जाने मुख्य सडक समेत रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३२ श्रावण २०७६, शनिबार २१:१३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

काेराेना संक्रमित धादिङकी महिला ३८ हप्ते गर्भवती

धादिङ-धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका घर भएकी २३ बर्षिया एक महिलालाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ । काठमाण्डौंको थापाथलीस्थित परोपकार प्रसुती तथा स्त्रीरोग अस्पतालमा उपचाररत ति महिला ३८ हप्ते गर्भवती.....

धादिङकी एक महिलाले एकै पटक तीन शिशु जन्माइन

काठमाडौंको थापाथलीस्थित परोपकार प्रसूति तथा स्त्रीरोग अस्पतालमा धादिङकी एक महिलाले तिम्ल्याहा शिशु जन्माएकी.....

रोकिराखेको ट्रकमा हायस ठोक्किंदा १२ जनाको ज्यान गयो

  बाँके जिल्लाको ठुरिया जंगल स्थित प्रूर्व पश्चिम राजमार्गमा मध्यराति भएको सवारी दुर्घटनामा परि १२ जनाको.....

कोरोनाबाट विश्वभर १२८ नेपालीको मृत्यु

विश्वभर महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणका कारण शनिवार (३० मे २०२०) साँझसम्म नेपाल बाहिर.....

सुकौराको विकासको लागि के गर्ने ?

मेरो सुकौरा आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ को लागि त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले समानीकरण अनुदानमाफर्त १३ करोड ८ लाख,.....

Categories