धादिङमा अब ३५ जना क्वारेन्टाइनमा

267 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ चैत्र २०७६, शुक्रबार ११:१४

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ न्यूज समाचारदाता

धादिङ । धादिङमा क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरु दुई साताको समयावधि पूरा गरेर घर फर्किएका छन् । कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फैलिएपछि भारतबाट घर फर्किएकाहरुलाई धादिङको धादिङबेँसी, बैरेनी, नेत्रावती र बेनीघाटमा क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो । उनीहरु कसैमा पनि कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण नदेखिएपछि आआफ्नो घर पठाइएको हो ।

स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका प्रमुख डा. भुवन पौडेलका अनुसार जिल्लामा विभिन्न स्थानका क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरूमा नियमित स्वास्थ्य परीक्षण गर्दा १४ दिनसम्म कोरोनाको कुनै सङ्क्रमण नदेखिएपछि उनीहरुलाई आ–आफ्नो घर पठाइएको हो ।

गल्छी गाउँपालिकामा क्वारेन्टाइनमा बसेका २२ जनामध्ये २० जना, नीलकण्ठ नगरपालिकामा १९ जना सबै र बेनीघाट रोराङमा ३ जना घर फर्किएका छन् । दुई सातासम्म उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा राख्दा कुनै समस्या नदेखिएपछि घर पठाइएको पौडेलले बताउनुभयो । चौध दिनपछि घर पठाइएकाहरूलाई आफ्नो घर गएर पनि सुरक्षित हुन आग्रह गर्ने गरिएको नीलकण्ठ नगरपालिका स्वास्थ्य शाखाका प्रमुख विष्णु रिजाल बताउनहुन्छ ।

जिल्लाको गजुरी गाउँपालिकामा रहेको क्वारेन्टाइनमा अहिले २३ जना स्थानीय चेपाङहरु रहेका छन् । वाग्लुङ जिल्लामा मजदुरीका लागि गएका उनीहरु लकडाउन पछि हिँडेरै घर फर्किएका थिए । गाउँ आएका सबै जनालाई गाउँपालिकाले बनाएको क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ ।

वाग्लुङ जिल्लामा संक्रमित बिरामी भेटिएपछि त्यहाँबाट आएकाहरुलाई सीधै घर जान नदिई क्वारेन्टाइनमा राखिएको गाउँपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख डा। रामहरि रेग्मीले बताउनुभयो ।

जिल्लाको १३ स्थानीय तहमध्ये अब गजुरीमा २३, गल्छीमा २ र नेत्रावती डवजङमा १० जनामात्रै क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् ।

जिल्ला अस्पताल धादिङमा भर्ना भएका एक युवकको परीक्षण रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ । पछिल्लो तथ्यांकअनुसार धादिङ अस्पतालले लकडाउन सुरु भएपछि २६८ जनाको ज्वरो परीक्षण गरेको छ । यसैगरी, जिल्लाका अन्य स्थानीय तहमा रहेका स्वास्थ्य संस्था, निजी क्लिनिकहरुमा पनि ज्वरोको परीक्षण गराउनेहरुको संख्या अरु बेलामा भन्दा बढी नै रहेको बताइएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ चैत्र २०७६, शुक्रबार ११:१४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

रोकिराखेको ट्रकमा हायस ठोक्किंदा १२ जनाको ज्यान गयो

  बाँके जिल्लाको ठुरिया जंगल स्थित प्रूर्व पश्चिम राजमार्गमा मध्यराति भएको सवारी दुर्घटनामा परि १२ जनाको ज्यान गएको छ । २१ जना घाइते भएका छन् । भारतबाट फर्केका मानिसहरुलाई लिएर नेपालगञ्जबाट दाङ तर्फ.....

कोरोनाबाट विश्वभर १२८ नेपालीको मृत्यु

विश्वभर महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणका कारण शनिवार (३० मे २०२०) साँझसम्म नेपाल बाहिर.....

सुकौराको विकासको लागि के गर्ने ?

मेरो सुकौरा आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ को लागि त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले समानीकरण अनुदानमाफर्त १३ करोड ८ लाख,.....

धादिङका स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने

धादिङ- संघीय सरकारबाट धादिङका १३ स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने भएको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ का.....

भारतबाट नेपाली ल्याउन २० नाका खोलिंदै

काठमाण्डौ । कोरोना संक्रमणले महामारीको रुप लिन थालेपछि वन्द हुन पुगेको नेपाल भारत सिमा नाका खुकुलो पारेर.....

Categories