धादिङमा अब ३५ जना क्वारेन्टाइनमा

536 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ चैत्र २०७६, शुक्रबार ११:१४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ न्यूज समाचारदाता

धादिङ । धादिङमा क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरु दुई साताको समयावधि पूरा गरेर घर फर्किएका छन् । कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फैलिएपछि भारतबाट घर फर्किएकाहरुलाई धादिङको धादिङबेँसी, बैरेनी, नेत्रावती र बेनीघाटमा क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो । उनीहरु कसैमा पनि कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण नदेखिएपछि आआफ्नो घर पठाइएको हो ।

स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका प्रमुख डा. भुवन पौडेलका अनुसार जिल्लामा विभिन्न स्थानका क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरूमा नियमित स्वास्थ्य परीक्षण गर्दा १४ दिनसम्म कोरोनाको कुनै सङ्क्रमण नदेखिएपछि उनीहरुलाई आ–आफ्नो घर पठाइएको हो ।

गल्छी गाउँपालिकामा क्वारेन्टाइनमा बसेका २२ जनामध्ये २० जना, नीलकण्ठ नगरपालिकामा १९ जना सबै र बेनीघाट रोराङमा ३ जना घर फर्किएका छन् । दुई सातासम्म उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा राख्दा कुनै समस्या नदेखिएपछि घर पठाइएको पौडेलले बताउनुभयो । चौध दिनपछि घर पठाइएकाहरूलाई आफ्नो घर गएर पनि सुरक्षित हुन आग्रह गर्ने गरिएको नीलकण्ठ नगरपालिका स्वास्थ्य शाखाका प्रमुख विष्णु रिजाल बताउनहुन्छ ।

जिल्लाको गजुरी गाउँपालिकामा रहेको क्वारेन्टाइनमा अहिले २३ जना स्थानीय चेपाङहरु रहेका छन् । वाग्लुङ जिल्लामा मजदुरीका लागि गएका उनीहरु लकडाउन पछि हिँडेरै घर फर्किएका थिए । गाउँ आएका सबै जनालाई गाउँपालिकाले बनाएको क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ ।

वाग्लुङ जिल्लामा संक्रमित बिरामी भेटिएपछि त्यहाँबाट आएकाहरुलाई सीधै घर जान नदिई क्वारेन्टाइनमा राखिएको गाउँपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख डा। रामहरि रेग्मीले बताउनुभयो ।

जिल्लाको १३ स्थानीय तहमध्ये अब गजुरीमा २३, गल्छीमा २ र नेत्रावती डवजङमा १० जनामात्रै क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् ।

जिल्ला अस्पताल धादिङमा भर्ना भएका एक युवकको परीक्षण रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ । पछिल्लो तथ्यांकअनुसार धादिङ अस्पतालले लकडाउन सुरु भएपछि २६८ जनाको ज्वरो परीक्षण गरेको छ । यसैगरी, जिल्लाका अन्य स्थानीय तहमा रहेका स्वास्थ्य संस्था, निजी क्लिनिकहरुमा पनि ज्वरोको परीक्षण गराउनेहरुको संख्या अरु बेलामा भन्दा बढी नै रहेको बताइएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ चैत्र २०७६, शुक्रबार ११:१४ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories