धादिङमा लकडाउन कडा पारियो,अब खाद्यान्न पसलहरु नखुल्ने

1105 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ बैशाख २०७७, बुधबार १६:५७

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,३ बैशाख – धादिङमा हरेक दिन विहान बेलुकी खुल्दै आईरहेको खाद्यान्न पसलहरु बैशाख १० गते सम्म खोल्न नपाईने भएको छ । यसैगरि बाहिरी जिल्लाबाट तरकारी तथा फलफुल आयात गर्न पनि पूर्ण रुपमा रोक लगाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङमा बसेको जिल्ला कमाण्ड पोष्टको बैठकले विश्वभर फैलिरहेको कोरोना भाइरसको उच्च जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै यस्तो निर्णय गरेको हो ।

धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङको अध्यक्षतामा बसेको कैठकले धादिङ जिल्लामा बैशाख १० गते सम्मका लागि औषधि बाहेकका सबै पसलहरु बन्द गर्ने निर्णय गरेको हो । यस अघि हरेक दिन विहान ६ देखि ९ वजे सम्म र सांझ ४ वजे देदि ६ वजे सम्म खाद्यान्न बिक्री गर्ने पसलहरु खुल्दै आएका थिए । अब कसैलाई दैनिक उपभोग्य सामान चाहिएमा उद्योग वाणिज्य संघमा सम्पर्क राख्नु पर्नेछ । सामानहरुको सहज वितरण तथा उचित व्यवस्थापन गर्ने जिम्मेवारी उद्योग वाणिज्य संघलाई दिईएको छ ।

कोरोना भाईरसको संक्रमण तथा रोकथामका लागि धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी आसमान तामाङको अध्यक्षतामा बसेको जिल्ला कमाण्ड बैठकले ढुवानी तथा पसल संचालनमा प्रतिबन्ध लगाएको हो ।

वैठकले १० गते सम्म जिल्लामा रहेका पसलहरु, बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरु, इन्सुरेन्स कम्पनीहरुका साथै यातायातमा पूर्ण प्रतिबन्ध गर्ने निर्णय पनि गरिएको छ । बैठकले यस अघि जारी भएका सवारी पासहरु खारेज गर्नुका साथै धादिङको धुनिबेसी पिपलामोड देखि वेनिघाटरोराङको मौवाखोला सम्मको सडकमा पैदलयात्रामा समेत रोक लगाएको छ ।औषधी पसलहरु भने सामाजिक दुरी कायम गरि सुचारु गरिने भएको छ ।

यसै बिच धादिङका उद्यमी व्यवसायीहरुको बुधवार बसेको संयुक्त बैठकले जिल्ला कमाण्डको निर्णयलाई आत्मसाथ गर्दै बजार तथा यातायात पूर्ण रुपमा वन्द गर्ने जनाएका छन ।अब जिल्लाभित्र संचालित दूध, फलफुल, खाद्यान्न तथा तरकारीको पसल पनि बन्द हुनेछन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ बैशाख २०७७, बुधबार १६:५७ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories